Dramat rodziny z Tułaczowa: Przez błąd komornika stracili swój dom

2015-06-03 9:19

Zgroza! Przez błąd komornika Helena (87 l.) i Wacław (89 l.) Tułaczowie spod Kalisza (woj. wielkopolskie) stracili dach nad głową. Ich dom przez pomyłkę trafił na licytację i został sprzedany za 18 tysięcy złotych! Staruszkowie mieszkają katem u córki i walczą o odzyskanie ojcowizny. Jak dotąd - bezskutecznie.

Wychowali się na tej ziemi, uprawiali ją, kochali. Aż wyszło na jaw, że ich synowi powinęła się noga w interesach - pożyczył w banku spółdzielczym 50 tys. zł i nie spłacił kredytu. Skutek? Komornik miał zlicytować prawie dwa hektary ziemi, które państwo Tułaczowie przepisali pierworodnemu. - Cóż było robić, musieliśmy się z tym pogodzić - tłumaczy pani Helena.

Jeszcze na licytacji wszyscy myśleli, że przedmiotem sprzedaży jest pole porosłe trawą. Cena 18 tysięcy nikogo nie dziwiła. Prawda wyszła na jaw, gdy nowy właściciel zatrudnił geodetę, a ten stwierdził, że na zakupionej działce... stoi dom Tułaczów! Jak to możliwe? - Po prostu komornik wystawił na licytację niewłaściwą działkę i za 18 tysięcy sprzedał duży budynek mieszkalny wraz z pomieszczeniami gospodarczymi - denerwuje się Krystyna Okońska (45 l.), córka państwa Tułaczów.

- Biegły, który wyceniał nieruchomość, posłużył się nieaktualnymi mapami i stąd ten błąd - tłumaczy się kaliski komornik Józef K. - Jak zobaczyłem, co się stało, chciałem unieważnić umowę kupna, ale się nie udało - dodaje. Jednak Krystyna Okońska (45 l.), która przygarnęła bezdomnych rodziców, na te argumenty kiwa tylko głową. - Był głuchy na moje tłumaczenia, że sprzedał złą działkę - komentuje.

W odzyskaniu ojcowizny Tułaczom pomaga teraz posłanka Lidia Staroń z sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, więc sprawa wreszcie ruszyła z miejsca. Potwierdza to Monika Janus, rzeczniczka Krajowej Rady Komorniczej. - Komornik, czując się współodpowiedzialnym za zaistniałą sytuację, próbuje porozumieć się z nabywcą i dłużnikiem, aby załatwić sprawę polubownie. Jest duża szansa, że w przyszłym tygodniu dojdzie do szczęśliwego finału i pan Wacław Tułacz odzyska prawo własności działki.

Zobacz: Sokołów Podlaski. Małżeństwo straci dom przez chciwy bank

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE