Duży wstrząs w kopalni Rudna pod Polkowicami. Poszukiwany górnik żyje!

2019-01-30 15:26 PMar

Do bardzo silnego wstrząsu doszło we wtorek w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach. Pod podziemnego wstrząsu doszło przed 14. W pobliskim Lubinie był on bardzo mocno odczuwalny na powierzchni (np. trzęsły się ściany w mieszkaniach). Akcja ratownicza zakończyła się sukcesem. Poszukiwany górnik żyje!

Według wstępnych informacji w rejonie, gdzie doszło do wstrząsu, pracowali górnicy z drugiej zmiany. Portal gora.naszemiasto.pl ustalił, że do wstrząsu doszło na oddziale G2.  Anna Osadczuk z KGHM przyznała: - W tej chwili wycofywani są ludzie.

Eksperci przyznają, że wstrząs miał on magnitudę 4,9 w skali Richtera.

iedem osób zostało odwiezionych do szpitala na badania profilaktyczne. Natomiast jeden górnik był poszukiwany. Dziś powiadomiono, że górnik żyje! Okazuje się, że od czasu wstrząsu pracownik był w kabinie operatorskiej. Często się mówi o nich "klatki". Są specjalnie wzmocniono. To dzięki temu przypadkowi, górnik przeżył.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/news-bardzo-dobre-informacje-z-kopalni-rudna-poszukiwany-gornik-z,nId,2810230#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Siłę wstrząsu oceniono na siódemkę w dziesięciostopniowej skali.

Przedstawiciele KGHM sprawdzają czy wstrząs, który był bardzo mocno odczuwany na powierzchni poczynił jakieś szkody w kopalniach.