Adam Hofman

i

Autor: Piotr Bławicki Adam Hofman

EXPRESSEM: Adam Hofman wychodzi z ukrycia

2017-06-07 4:00

Expressem, czyli najnowsze informacje polityczne z kraju. A wśród nich: Adam Hofman wychodzi z ukrycia. Szykują się zmiany w 500 plus?

Sąd miał rację, a nie prezydent

Kto ma rację w sporze o ułaskawienie Mariusza Kamińskiego (52 l.)? Aż 42 proc. zapytanych o to przez Wirtualną Polskę uznało, że Sąd Najwyższy, a zaledwie

15 proc. - że prezydent Andrzej Duda (45 l.), który skorzystał z prawa łaski wobec Kamińskiego jeszcze przed prawomocnym wyrokiem sądu. W tym samym sondażu padło też pytanie, czy Duda powinien za to stanąć przed Trybunałem Stanu. "Tak" odpowiedziało 36 proc. pytanych, zaś 29 procent uznało, że nie.

Zmiany w 500 plus

Rząd przyjął wczoraj projekt uszczelniający zasady wypłacania świadczeń z programu Rodzina 500 plus. Ma on ukrócić wyłudzanie świadczenia przez osoby, którym ono nie przysługuje. Chodzi m.in. o deklarowanie samotnego wychowywania dziecka, gdy jest to niezgodne z prawdą, czy dopasowywanie dochodu do kryterium, które przysługuje na pierwsze dziecko, np. poprzez fikcyjne zwolnienie się z pracy jednego z rodziców. Uszczelnienie systemu zagwarantują częstsze kontrole.

Hofman znów radzi

Były rzecznik PiS Adam Hofman (37 l.) wychodzi z ukrycia. Najpierw zajął się sportem - niedawno został członkiem zarządu PKOl - a teraz postanowił udzielić rad prezydentowi Andrzejowi Dudzie (45 l.). - Odpalić kampanię trzeba za rok. Ale musi być na to gotowy, musi sobie pozamykać pewne rzeczy - od kabaretowych po poważne - powiedział na antenie Radia RMF Hofman, zaznaczając m.in., że prezydent musi się uporać z wizerunkiem Adriana z serialu "Ucho prezesa", wiecznie czekającego pod drzwiami prezesa. Hofman się zarzeka, że nie chce wracać do polityki.

Biskupi o pedofilii

W Zakopanem od wczoraj obraduje Konferencja Episkopatu Polski. Biskupi debatowali m.in. o istocie małżeństwa. Ale poruszono też wątek pedofilii. - Z nowych wytycznych wynika troska o najmłodszych, którą można podsumować: "zero tolerancji dla pedofilii". Biskupi niejednokrotnie to podkreślali, dlatego są podejmowane wszystkie możliwe działania, aby była prewencja, aby nie dochodziło do nadużyć w tym względzie - tłumaczył rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik (41 l.) i zaznaczył, że Kościół jest zdeterminowany, by karać wszelkie przejawy nadużyć wobec najmłodszych.

ZOBACZ: Hofman pięknieje bez prezesa ZDJĘCIA

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany