Fenomenalne FILMY BIOGRAFICZNE w TV (22-28.05)

2020-05-23 13:23 EW-T

Te dwie kobiety zachwycały świat. Obie miały charyzmę i niełatwe życie. Dzięki filmom biograficznym możemy bliżej poznać ich historie.

Grace księżna Monako

27-letnia Grace Kelly (Nicole Kidman), zdobywczyni Oscara za rolę w filmie "Dziewczyna z prowincji", w 1956 roku zostaje żoną księcia Rainiera III (Tim Roth). Tym samym na zawsze porzuca Hollywood i amerykański styl życia, by stać się europejską księżną.

 Sześć lat później wybucha kryzys polityczny i pojawia się realne zagrożenie inwazji ze strony Francji. W tym czasie Grace znajduje się na emocjonalnym rozdrożu. Odwiedza ją Alfred Hitchcock (Roger Ashton-Griffiths), który proponuje powrót do świata filmu poprzez zagranie głównej roli w swojej najnowszej produkcji, "Marnie".

Emisja w TV:
Grace księżna Monako
Niedziela 22.30 TVP 1
Poniedziałek 0.50 TVP 1

Nad życie

Młoda Agata Mróz (Olga Bołądź) jest reprezentantką Polski w siatkówce. Wraz z koleżankami z kadry odnosi międzynarodowe sukcesy. Drużyna dwukrotnie zdobywa Mistrzostwo Europy. Niewiele osób wie, że ta wspaniała sportsmenka od lat zmaga się z ciężką chorobą, mielodysplazją szpiku, która może przerodzić się w białaczkę.

Mimo tych trudnych doświadczeń, dziewczyna zaraża wszystkich energią i optymizmem. Wkrótce Agata poznaje Jacka Olszewskiego (Michał Żebrowski). Oboje zakochują się w sobie bez pamięci. Szybko podejmują decyzję o wspólnym zamieszkaniu i ślubie. Niebawem siatkarka dowiaduje się, że znalazł się dla niej dawca szpiku. Jednocześnie okazuje się, że kobieta spodziewa się dziecka. Lekarze radzą, by usunęła ciążę i skupiła się na terapii. Agata pragnie jednak urodzić. Wspierana przez męża, bliskich, koleżanki z drużyny i oddaną doktor Ewę Bielecką (Danuta Stenka) rozpoczyna dramatyczny wyścig z czasem...

Emisja w TV:
Nad życie
Czwartek 22.20 TVN