Ferie zimowe w jednym terminie. To już pewne! Minister zdrowia STRASZY trzecią falą pandemii koronawirusa

2020-11-28 12:04
 Adam Niedzielski w Radiu Plus
Autor: Radio Plus Adam Niedzielski w Radiu Plus

To już pewne! Ferie zimowe 2021 odbędą się w jednym terminie, obowiązującym dla uczniów ze wszystkich województw. Dzieci będą odpoczywać od zajęć szkolnych w dniach 4 - 17 stycznia. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji Przemysława Czarnka w tej sprawie.

W minionym tygodniu rząd premiera Mateusza Morawieckiego informował o tym, że tegoroczne ferie zimowe będą mieć jeden termin dla wszystkich uczniów. Dzieci miałyby mieć wolne od 4 do 17 stycznia. Ponadto uczniowie spędzą ferie zimowe w domu, a wyjazdy wypoczynkowe do kraju lub za granice będą zakazane. Obecnie rozporządzenie ministra edukacji Przemysława Czarnka w tej sprawie jest opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Minister zdrowia Adam Niedzielski tłumaczył, że zamknięcie dzieci w domach na ferie zimowe, odbywające się w jednym terminie dla wszystkich, podyktowane jest troską o względy bezpieczeństwa.

Minister zdrowia straszy trzecią falą pandemii

- [...] Rozwiązanie, które dotyczy ferii, jest takim rozwiązaniem, które ma nas uchronić przed trzecią falą pandemii, która na dodatek miałaby okazję spotkać się ze szczytem zachorowań na grypę, który występuje w lutym czy na przełomie lutego i marca - mówił dziennikarzom Adam Niedzielski. Minister zdrowia tłumaczył w rozmowie z TVP Info, że jeśli nie spędzimy ferii w domu, wzrośnie prawdopdobieństwo tzw. trzeciej fali epidemii koronawirusa, o której mówi się w Europie.

Express Biedrzyckiej - Jacek Karnowski: Piontkowski jest odpowiedzialny za śmierć Polaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE