Gdy Polacy grają, wygrywają kultura i sport zdjęcie otwierające

i

Autor: Materiały prasowe Strażacy OSP z Grąblewa odbierają czek od przedstawicieli zarządów Totalizatora Sportowego i Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej

Wygrywamy zaczyna się od WY

Gdy Polacy grają, wygrywają kultura i sport

2022-12-08 0:05 Materiał sponsorowany

Już niedługo uczniowie ze szkoły podstawowej i młodzież z Grąblewa (woj. wielkopolskie) będą mieli piękne boisko z prawdziwą murawą. Strażacy z miejscowej OSP wzięli udział w akcji organizowanej przez Totalizator Sportowy i Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej „Wygrywamy zaczyna się od WY”. Znaleźli się wśród 27 wygranych z całego kraju. Otrzymali czek w wysokości 200 tys. zł. Łącznie zwycięskie projekty otrzymają 3,2 mln zł dofinansowania.

Nasza szkoła podstawowa nie ma boiska ani sali gimnastycznej. Dzieciaki grają na kostce brukowej. Przy upadkach niszczą odzież, obuwie, a bywały też połamane ręce i nogi – mówi Julita Ciura, sekretarz OSP Grąblewo. – Boisko ma być użytkowane przede wszystkim przez dzieci i przez młodzieżową drużynę pożarniczą. Będziemy mogli zorganizować jakieś zajęcia sportowe. Boisko ma być dostępne też dla nas, dla dorosłych - dodaje.

Podobnie wysokie dofinansowanie – 200 tys. zł – otrzymała gmina Ogrodzieniec (woj. śląskie). Powstanie tu Serce kultury na Jurze, czyli strefa kulturalno-edukacyjna na zamku w Ogrodzieńcu. Średniowieczna warownia, dziś w ruinie, była jednym z elementów tzw. Orlich Gniazd na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. To jedno z częściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce.

Na zamku w Ogrodzieńcu, największych ruinach w Europie, wybudujemy strefę chilloutu – mówi Anna Pilarczyk, burmistrzyni Ogrodzieńca. – Wymyśliliśmy sobie projekt z Państwową Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na temat pracy zdalnej. Praca zdalna stała się modna, dużo ludzi pracuje w ten sposób. Chcemy ich przyciągnąć do nas. W namiocie, pełnym roślinności, rozstawimy pufy do siedzenia, będzie kino terenowe – nowoczesny dizajn w średniowiecznym zamku – opowiada.

Gdy Polacy grają, wygrywają kultura i sport

i

Autor: Materiały prasowe Od lewej: Dawid Tomala, Patrycja Maliszewska i Łukasz Różański – ambasadorowie Totalizatora Sportowego

Gracze wspierają sport i kulturę

Dofinansowanie 27 obiektów w Polsce to efekt kampanii prowadzonej przez Totalizator Sportowy i konkursu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. W październiku akcję „Wygrywamy zaczyna się od WY” dodatkowo wsparła loteria promocyjna. Gracze, kupując los, mieli szansę na wygraną oraz szansę oddania głosu na wybrany przez siebie obiekt sportowy lub kulturalny. Do wygrania były karty podarunkowe, piłki i koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego. Na obiekty, które przeszły do 2. etapu konkursu, oddano niemal 4 mln głosów! Na ich podstawie utworzono listę rankingową najbardziej pożądanych inwestycji, z której Fundacja LOTTO wybrała laureatów.

Akcja „Wygrywamy zaczyna się od WY” to wyjątkowa inicjatywa Totalizatora Sportowego. Składała się z trzech części: kampanii, konkursu i loterii promocyjnej. Tą ostatnią chcieliśmy podkreślić, że nasi gracze, kupując produkty LOTTO, wspierają sport i kulturę, ponieważ z każdej złotówki przeznaczonej na gry liczbowe LOTTO 19 gr trafia na te dziedziny. Tym razem też nie zawiedli, gdyż cała akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania: gracze oddali łącznie prawie 4 mln głosów, a Totalizator Sportowy wydał ponad 31 mln kodów promocyjnych – mówi Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego. – Pokazaliśmy, że to wsparcie zaczyna się od nas, wygrywamy zaczyna się od WY, bo wygrywamy razem! – dodaje.

Infrastruktura jest ważna w sporcie

O tym, jak ważne jest dofinansowanie obiektów sportowych, mówili ambasadorzy Totalizatora Sportowego, utytułowani sportowcy: Robert Lewandowski – piłkarz FC Barcelona i kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, najlepszy piłkarz FIFA 2020 i 2021, Patrycja Maliszewska – polska łyżwiarka szybka, czołowa polska zawodniczka w short tracku, sześciokrotna medalistka mistrzostw Europy, Mistrzyni Europy z Dordrecht, dwukrotna olimpijka, Dawid Tomala – polski chodziarz, mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 kilometrów i Łukasz Różański – bokser kategorii ciężkiej i bridger. Zawodowy Mistrz Polski w wadze ciężkiej, posiadacz pasa WBC International w wadze bridgerweight.

Zaczynałam trenować na lodowisku bez ścian i dachu, a bandy były drewniane. Gdy pojawiły się pierwsze pieniądze na rozwój łyżwiarstwa szybkiego, lodowisko zyskało ściany. Bardzo się cieszyliśmy, że nie jest już tak bardzo zimno – mówi Patrycja Maliszewska. – Łyżwiarze potrzebują do treningów nie tylko lodowiska, potrzebujemy siłowni, stadionu i ścieżek rowerowych – wylicza.

W bardzo złych warunkach swoją karierę sportową zaczynał Łukasz Różański.

Przyszedłem do klubu, który nie miał nawet ringu. Potem nawet nie wiedzieliśmy, jak się na tym ringu zachować. W pierwszych zawodach, w których wziąłem udział, miałem na jednym ręku rękawicę „dwunastkę”, na drugim „szesnastkę”. Ścierałem te numery, żeby nie było wstydu – opowiada pięściarz. – Na przestrzeni lat trochę się zmieniło. Cieszę się, że te moje sukcesy też pomogły młodym chłopakom – dodaje.

Wygrywamy razem, bo „Wygrywamy zaczyna się od WY” – mówi Robert Lewandowski

Gdy Polacy grają, wygrywają kultura i sport

i

Autor: Materiały prasowe

Dziękuję za tę wspaniałą inicjatywę, jaką był konkurs na dofinansowanie obiektów sportowych i kulturalnych w waszych okolicach. Gratuluję wszystkim zwycięzcom. Na początku mojej kariery piłkarskiej trenowałem w różnych warunkach, czasami naprawdę trudnych. Wiem, jak ważne jest, aby infrastruktura była na najwyższym poziomie. Dlatego cieszę się, że dzięki wam, a także graczom LOTTO, wsparcie otrzymają kolejne obiekty sportowe i kulturalne. Stworzyliście szansę rozwoju dla przyszłych sportowców, a także miłośników kultury. Nigdy nie przestawajcie marzyć i pamiętajcie, że wygrywamy razem, bo „Wygrywamy zaczyna się od WY”.

Partnerem materiału jest Totalizator Sportowy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany