Jacek Kurski bez immunitetu!

2013-06-11 14:12

Jacek Kurski bez immunitetu! Eurodeputowani obradujący w Strasburgu uchylili immunitet europosłowi Solidarnej Polski. Sprawa dotyczy popełnionego przez niego wykroczenia drogowego.

Na początku tego roku roku szef PE Martin Schulz oświadczył, że Prokuratura Generalna RP zwróciła się do niego o uchylenie immunitetu eurodeputowanego w związku z postępowaniem dotyczącym domniemanego wykroczenia. Kurskiemu zarzuca się, że w styczniu tego roku w Elblągu złamał zakaz skrętu w lewo i przejechał podwójną linię ciągłą. Warto przypomnieć, że bez uchylenia immunitetu członkowi PE nie można postawić formalnego zarzutu.

>>> Jacek KURSKI szaleje za KIEROWNICĄ. Co na to BRUKSELA?

W oficjalnym komunikacie czytamy, że "Parlament uznał, że postawione posłowi Kurskiemu zarzuty nie mają związku z jego mandatem posła do Parlamentu Europejskiego". Komunikat głosi również, że "W uzasadnieniu decyzji Parlament przypomniał, że poseł złożył wyjaśnienia w tej sprawie i nie ma podejrzenia, że postępowanie karne wszczęto z zamiarem zaszkodzenia politycznej działalności posła. Po rozpatrzeniu argumentów za i przeciw w tej sprawie Parlament Europejski uchylił immunitet parlamentarny posła Jacka Kurskiego".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE