Jan Paweł II był przewodnikiem na drodze cierpienia

2018-03-23 3:02
KARDYNAŁ DZIWISZ JAN PAWEŁ II
Autor: East News KARDYNAŁ DZIWISZ JAN PAWEŁ II

Dziś - jak w każdy piątek Wielkiego Postu - w kościołach całego świata odprawiana jest Droga Krzyżowa - wyjątkowe nabożeństwo, które pozwala nam wszystkim doświadczyć męki Chrystusa na Krzyżu i przygotować nas na najważniejsze - wielką noc Jego zmartwychwstania. O wyjątkowym wymiarze cierpienia w naszej religii opowiada nam ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz (78 l.).

Jak sam mówi, zarówno dla niego, jak i dla innych wiernych - duchowym przewodnikiem na drodze cierpienia był wielki papież Jan Paweł II (?85 l.). Kardynał miał okazję z bliska, niemal intymnie, być świadkiem tego, co wszyscy oglądaliśmy w telewizji.- Papież umierał publicznie i mogliśmy obserwować jego kroki na Drodze Krzyżowej - mówi nam ksiądz kardynał. - Jan Paweł II zawsze mówił, iż cierpienie ma sens, a pod koniec życia przemawiał poprzez samo podejście do choroby - dodaje.Przeżywaliśmy to wszyscy - łamiący się głos, drżące dłonie, wyraz bólu na umęczonej twarzy. Jan Paweł II nie chciał udawać, pokazywał się nam jako stary, cierpiący, umierający człowiek. Jaki był tego sens?

- Ojciec Święty żył Bogiem i dlatego prowadził innych do Boga. Wiedział, że naszemu niespokojnemu światu potrzebne jest miłosierdzie Boga, dlatego tak doniośle głosił tę wielką tajemnicę - naucza kardynał.O Janie Pawle II przypominamy nie tylko ze względu na Wielki Post i tradycję Drogi Krzyżowej. W ten wielkanocny poniedziałek wypada kolejna rocznica śmierci wielkiego Papieża Polaka.

Zobacz: Polski misjonarz UTOPIŁ SIĘ w afrykańskiej rzece

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE