Jerzy Wilk - kim jest zwycięzca z Elbląga?

2013-06-24 12:25

Pierwszą turę przedterminowych wyborów na prezydenta Elbląga wygrał kandydat PiS, Jerzy Wilk. Dostał ponad 31 proc. głosów i w drugiej turze zmierzy się z Elżbietą Gelert z PO. Kim jest Jerzy Wilk? Co osiągnął? Jak długo zajmuje się polityką?

Jerzy Wilk ma 58 lat, pochodzi z Elbląga. Z wykształcenia jest ekonomistą. Jak chwali się na swojej stronie internetowej, studia na kierunku zarządzanie i marketing ukończył z wyróżnieniem. Zdradził nawet temat pracy dyplomowej: "Uwarunkowania rozwoju gospodarczego miasta Elbląga, szanse i bariery wzrostu”.

>>> PiS odbija Elbląg! Jerzy Wilk najlepszy w pierwszej turze - zobacz oficjalne wyniki wyborów

Od 1978 roku Wilk pracuje w Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych „ELSIN”. Najpierw jako kierownik magazynu i technolog. Od 1990 roku jest Prezesem Zarządu "ELSINu".

W 1980 roku Jerzy Wilk zaangażował się w budowanie struktur i działalność NSZZ "Solidarność". Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Zakładowej, a od 1988 był członkiem Tymczasowej Międzyzakładowej Komisji Koordynacji NSZZ "Solidarność".

W latach 1989-1991 współtworzył Komitet Obywatelski w Elblągu. Później do 1994 roku był członkiem Porozumienia Centrum. Do Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w 2001 roku. Był trzykrotnie wybierany na funkcję Przewodniczącego Klubu. Jest członkiem Zarządu Regionalnego PiS w Elblągu.

Mąż, ojciec bliźniaków i pasjonat książek

Prywatnie Jerzy Wilk ma żonę Teresę i dwoje dorosłych dzieci, bliźniaki: Martę i Tomasza. Jak zdradza, w wolnych chwilach sięga po książki historyczne, biografie i pamiętniki mężów stanu. Interesuje go też film, turystyka i rekreacja.

 

 

Nasi Partnerzy polecają