Katastrofa w Smoleńsku: Z wraku wydobyto 87 ciał, potrzeba ciężkiego sprzętu, żeby wydostać pozostałe ciała

2010-04-12 13:43

Siła z jaką prezydencki Tupolew uderzył w ziemię była wręcz niewyobrażalna. Samolot rozpadła się na części, ale wiele ofiar zostało uwięzionych w poskręcanych szczątkach. Do tej pory ratownikom udało się wydobyć z wraku 87 osób. Żeby uwolnić pozostałe ciała Rosjanie muszą sprowadzić do Smoleńska ciężki sprzęt.

- Do tej pory z miejsca tragedii wydobyto 87 ciał. Pozostałe odnalezione zostaną wydobyte po podniesieniu wraku samolotu - poinformował na miejscu katastrofy w Smoleńsku Prokurator Generalny Andrzej Seremet.
W rozmowie z radiem RMF FM, Andrzej Seremet poinformował również, że prawdopodobnie jeszcze w poniedziałek nastąpi pierwsza próba podniesienia największego fragmentu ogona Tu-154M.

W tej chwili budowana jest droga, która umożliwi przetransportowanie ciężkiego sprzętu na miejsce wypadku. Tupolew spadł 1,5 kilometra od lotniska w Smoleńsku wrak leży w środku lasu dlatego dostęp do niego jest bardzo utrudniony.

Przeczytaj koniecznie: Zobacz makabryczne zdjęcia, pourywane ręce i głowy ofiar ze Smoleńska WIDEO

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE