luxmed

i

Autor: Materiał prasowy

Rusza wyzwanie Healthy Cities

Każdy krok przybliża cię do nagród, a największą jest zdrowie

2023-06-05 0:00 Materiał sponsorowany

To już trzecia edycja projektu zachęcającego Polaków do codziennego podejmowania aktywności fizycznej poprzez zbieranie kroków. Wyzwanie Healthy Cities jest skierowane do każdego, kto chce żyć zdrowiej, do mieszkańców 66 miast i firm. Aby cieszyć się zdrowiem i wygrywać cenne nagrody wystarczy zrobić pierwszy krok.

Zdrowotny challenge zainicjowany przez Grupę LUX MED pozwala poprawić swoją kondycję i zredukować stres. To także szansa dla zwycięskich firm na udział w ekologicznych projektach. Natomiast mieszkańcy miast powalczą o tzw. zielony budżet, który sfinansuje prośrodowiskowe lub proekologiczne inicjatywy w przestrzeni miejskiej. Tegoroczny Healthy Cities trwa od 1 do 30 czerwca.

W trosce o zdrowie i planetę

Według danych GUS-u za 2021 r. ponad połowa Polaków to mieszkańcy miast, w których szybciej wzrasta odsetek osób z chorobami przewlekłymi. Dzięki projektowi Healthy Cities przestrzeń miejska może być świetnym miejscem do zadbania o zdrowie. Akcji przyświeca hasło: „nie ma zdrowego człowieka bez zdrowego środowiska”. Tak Grupa LUX MED realizuje dwa cele: zdrowotny, promujący aktywność fizyczną i środowiskowy, zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy wyzwania, licząc codziennie swoje kroki – podczas chodzenia, biegania, tańca – walczą o nagrody, które pozwolą jeszcze lepiej zadbać o środowisko.

Dlaczego warto

WHO wskazuje, że zdrowe osoby powinny wykonywać 6-8 tys. kroków dziennie, aby zadbać o zdrowie psychofizyczne. Chodzenie daje liczne korzyści zdrowotne m.in.:

  • polepsza nastrój i jakość snu,
  • poprawia zdolność koncentracji i uczenia się,
  • obniża poziomu lęku i niepokoju,
  • poprawia funkcje poznawcze i zwiększa pewność siebie,
  • opóźnia starzenie się i rozwój chorób neurodegeneracyjnych,
  • redukuje wagę i zmniejsza ryzyko zachorowania m.in. na cukrzycę, nowotwory, choroby układu krążenia i mięśniowo-szkieletowego czy wystąpienia udaru, 
  • poprawia odporność, metabolizm i wydolność organizmu,
  • korzystnie wpływa na płodność,
  • zapobiega wadom postawy, a nawet je redukuje.

W tym roku najbardziej aktywne miasta otrzymają środki na proekologiczne działania, a za każdego uczestnika Grupa LUX MED posadzi drzewo. Dodatkowo trzy najaktywniejsze firmy zyskają patronat nad rewitalizacją torfowisk wskazanych przez organizację ekspercką.

Pobierz aplikację Healthy Cities 

W ubiegłorocznej edycji wyzwania uczestnicy zrobili łącznie 1,5 mld kroków – to tak, jakby w ciągu miesiąca okrążyli Ziemię aż 27 razy! Dołącz do wyzwania - pobierz bezpłatną aplikację Healthy Cities i zarejestruj się! Wybierz swoje lub najbliżej Ciebie położone miasto, a potem do 30 czerwca rób min. 6 tys. kroków dziennie dla swojej grupy! Szczegóły na www.luxmed.pl/o-nas/dzialania-spoleczne/healthy-cities. Pobierz aplikację Healthy Cities za pomocą kodu QR.

luxmed

i

Autor: Materiał prasowy

PARTNEREM MATERIAŁU JEST GRUPA LEX MED