19-letnia Kinga. Koledzy wydrukowali mi rękę na drukarce 3D! [WIDEO]

2019-03-02 6:15

Kinga to młoda, piękna i przebojowa dziewczyna. Najsłodszy rodzynek w klasie mechanicznej, w której jest tylko jedna przedstawicielka płci pięknej, reszta to koledzy. To właśnie ci młodzi mężczyźni wraz z wychowawcą klasy postanowili zrobić koleżance prezent. Wydrukowali Kindze rękę na drukarce 3D, której dziewczyna nigdy nie miała.

Kinga Wawro (19 l.) z Jarosławia na Podkarpaciu urodziła się z kikutem prawej ręki. Ale żyje tak, jakby niczego jej nie brakowało. Jest wyjątkowo pogodna, a przy tym bez przerwy wyznacza sobie ambitne cele. Zaliczyła kurs spawacza, a niebawem zostanie dyplomowanym technikiem pojazdów mechanicznych

- W klasie jest jedyną dziewczyną. Trzyma kolegów w ryzach, to dzięki niej są tacy otwarci i grzeczni. Bardzo lubią i szanują Kingę, zawsze gotowi przyjść jej z pomocą – mówi Artur Tutka (45l), wychowawca klasy.

To właśnie koledzy wymyślili dla Kingi ten niezwykły prezent na studniówkę. Postanowili wydrukować jej rękę na drukarce 3D! Szkoła zakupiła odpowiedni sprzęt, a oni pod kierunkiem nauczycieli zaczęli projektować protezę. Powstały setki projektów i kilkadziesiąt prototypów, zanim udało się stworzyć tę właściwą. Pracowali nad tym blisko cztery miesiące.

Tuż przed studniówka proteza była gotowa. - Kinga ją założyła, chwyciła jakiś mały przedmiot i zacisnęła na nim wydrukowaną dłoń. Była tak wzruszona faktem, że pierwszy raz w życiu użyła prawej ręki, że aż nie mogła mówić – dodaje pan Artur.

Artur Czyrny(20l) najstarszy w ekipie, po wychowawcy. Elektronik, mechanik i informatyk projektował poszczególne elementy protezy, potem do akcji wkroczyli jego koledzy.
- Ja odpowiadam za część elektroniczną, czyli za sterownik tej ręki oraz za część programową-powiedział  Jakub Nowotarski(16l)
- Moim zadaniem jest aby ręka ostatecznie została wykonana, żeby drukarka wydrukowała ją tak jak to Artur wykonał, w pracy na komputerze i po prostu moim zadaniem jest przedstawienie tego co jest na komputerze, w naszym realistycznym świecie, żeby to było namacalne.-dodał Damian Kobyliński(16l)

Mimo, że chłopcy wraz z wychowawca pracują już nad protezą kilka miesięcy, po kilka godzin po normalnych zajęciach  w szkole to żaden nie traci zapału, wręcz przeciwnie! Codziennie myślą jak udoskonalić rękę- To moja dobra koleżanka, więc to, że tak powiem napędzało mnie do działania. No i chęć pomocy innej osobie, no i wiadomo to jest zdobywanie doświadczenia, które w przyszłości się przyda-powiedział Artur Czyrny

- Tak było – potwierdza dziewczyna. - Nie mogłam trafić na lepszą klasę, wspanialszych kolegów i wychowawcę. Aż brak mi słów, żeby im podziękować za to, co dla mnie zrobili.

Tymczasem koledzy zamierzają udoskonalić protezę. Chcą, aby perfekcyjnie reagowała na bodźce płynące z ciała dziewczyny, no i planują pokryć protezę wydrukiem, który będzie przypominał naturalną skórę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE