Kolejny MARSZ w OBRONIE TV TRWAM. 15.09.2012 w Warszawie ponad 100 TYS. zwolenników mediów ojca RYDZYKA

2012-07-10 16:26

Sympatycy TV Trwam i Radia Maryja nie zamierzają tak łatwo pogodzić się z tym, że KRRiT nie przyznała telewizji ojca Tadeusza Rydzyka koncesji na nadawanie na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Środowisko Radia Maryja chce zorganizować kolejny marsz w obronie TV Trwam. 15.09.2012 ulicami Warszawy ma przejść nawet 100 tys. osób. Ostatni protest w obronie Telewizji Trwam odbył się 21 kwietnia 2012 r., a organizowały go PiS i Solidarna Polska.

Zwolennicy mediów ojca Rydzyka nie szczędzą wysiłków, by Tv Trwam miała swoje miejsce na pierwszym multipleksie cyfrowym. Jak podaje "Rzeczposplita" środowisko Radia Maryja już zajęło się organizacją kolejnego marszu w obronie Tv Trwam.

Poprzednia demonstracja odbyła się 21 kwietnia 2012 r. Ulicami Warszawy przeszedł wtedy II Ogólnopolski Marsz w Obronie TV Trwam i Wolności Słowa. Na czele liczącego kilkadziesiąt tysięcy osób stał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podczas przemówienia przed Kancelarią Premiera dziękował Bogu za kapłanów, wolne media ojca Rydzyka. Wezwał też wtedy Zbigniewa Ziobrę z Solidarnej Polski do pojednania.

- Zwracam się do wszystkich, zwracam się do ciebie Zbyszku. Zapomnijmy o tym co było złe, o co mamy pretensje. Idźmy razem, wracajcie, to jedyna droga do zwycięstwa a to zwycięstwo jest naprawdę w zasięgu reki. Musimy być razem, musimy zwyciężyć - apelował Kaczyński.

Czy lider PiS poprowadzi także marsz 15 września w Warszawie? PiS i Solidarna Polska na pewno wesprą demonstrację sympatyków Tv Trwam, ale jeszcze nie wiadomo czy pojawią się na marszu.

Organizatorzy marszu w obronie TV Trwam szacują, że protest może przyciągnąć nawet ponad 100 tys. osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE