Kopacz nie wie ile zarabiają lekarze?

2008-11-21 17:20

Związki zawodowe zarzucają minister zdrowia Ewie Kopacz, że nie wie ile zarabiają lekarze. Chodzi o jej wypowiedź, w której stwierdziła że lekarz zarabia ponad 7 tysięcy złotych miesięcznie

Minister Kopacz o zarobkach w służbie zdrowia mówiła w czwartek w Sejmie. Stwierdziła wówczas, że lekarz z drugim stopniem specjalizacji, zarabia miesięcznie ponad 7 tys. zł. Średnie zarobki starszej pielęgniarki to natomiast około 3 tys. zł.

Takim danym stanowczo sprzeciwił się Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Działacze  w specjalnie wydanym oświadczeniu stwierdzili, że "informacja pani minister o płacach lekarskich jest nieprawdziwa i bardzo zawyżona”.

Zdaniem związkowców płaca zasadnicza lekarza specjalisty wynosi obecnie najczęściej od 3,8 tys zł do 5,5 tys zł brutto (czyli ok. 2,6-3,6 tys zł netto).

OZZL zaproponował również, że jeżeli płace lekarskie są takie, jak podaje minister zdrowia, to trzeba wpisać podane kwoty do ustawy o wynagrodzeniach lekarskich. – Jeśli pani minister ma rację nie spowoduje to przecież żadnych kosztów – napisali związkowcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE