Koronawirus w Polsce - ważne wskazówki [WIDEO]

2020-02-27 15:53 oprac. AG
Koronawirus: Ważny komunikat sanepidu
Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe Koronawirus: Ważny komunikat sanepidu

Koronawirus szaleje w Europie. Kwestią czasu jest jego pojawienie się w Polsce. Zatem już teraz warto obejrzeć specjalny filmik z bardzo cennymi wskazówkami dotyczącymi koronawirusa w Polsce.

Koronawirus COVID-19 szaleje w Europie. Niebawem może pojawić się także w Polsce. Specjaliści od chorób zakaźnych nie mają złudzeń co do takiego właśnie scenariusza. Jak się zatem przygotować do  pojawienia się w Polsce groźnej, wręcz śmiertelnie niebezpiecznej choroby wywołanej koronawirusem? Ministerstwo Zdrowia przygotowało specjalny filmik instruktażowy, w którym znajdują się wszystkie niezbędne i niezwykle cenne informacje. Filmik udostępniamy poniżej.

Koronawirus w Łodzi - komunikat ministra zdrowia

Zapamiętaj, nowy koronawirus wywołuje chorobę podobną do grypy. U osoby zakażonej występuje wysoka gorączka (powyżej 38 stopni Celsjusza), katar, kaszel, bóle kostno-mięśniowe i duszności. Osoby, które przebywały w ostatnich dniach w rejonach, w których stwierdzono wystąpienie koronawirusa, muszą postępować zgodnie z ustalonymi procedurami zawartymi w filmiku.

Koronawirus w Polsce? Minister mówi, jak sytuacja wygląda naprawdę

Tymczasem przypominamy, że wirusy grypowe i grypopochodne rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. PAMIĘTAJ - kichaj w łokieć lub chusteczkę, kaszląc - zatykaj usta, zachowaj podstawowe zasady higieny - często dokładnie myj ręce, a kiedy już czujesz, że atakuje cię choroba - unikaj ludzi!!! Te zasady są bardzo ważne i przestrzeganie ich może ustrzec przed zakażeniem.

Instrukcja Ministerstwa Zdrowia dotycząca koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze