Koronowirus w Polsce? PANIKA na Śląsku! WIELKIE wydarzenie bez publiczności! [RELACJA NA ŻYWO]

2020-02-27 22:35
Tutaj badają koronawirusa
Autor: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny Tutaj badają koronawirusa

Koronawirus w Polsce? Łukasz Szumowski, minister zdrowia, podczas oficjalnej konferencji prasowej poinformował, iż nie stwierdzono jeszcze obecności koronawirusa w Polsce. Tymczasem wirus z Chin szerzy się w kolejnych europejskich krajach. Czy i kiedy dotrze nad Wisłę? Zobacz RELACJĘ NA ŻYWO.

Koronawirus pojawił się w Polsce? Pierwsze testy wykazały, że zarażona jest 25-letnia łodzianka, która niedawno wróciła z Tajlandii - poinformowało Radio Łódź i Express Ilustrowany. Jednak minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas oficjalnej konferencji prasowej zaprzeczył tym doniesieniom. Sprawdź zapis naszej wczorajszej relacji.

- W tej chwili nie ma koronawirusa w Polsce - zapewnia minister zdrowia Łukasz Szumowski.

22:30 To koniec naszej relacji na dziś! Jednak już jutro najnowsze doniesienia w sprawie epidemii koronawirusa.

22:15 Koronawirus na świecie. Najnowsze informacje!

Jak wygląda obecnie sytuacja na świecie? Wirus jutro niemal na pewno przebije barierę 85 tys. zachorowań. W Europie koronawirus pojawił się w kolejnych krajach. Pierwszy przypadek zakażenia wykryto m.in. w San Marino, Irlandii Północnej i Niderlandach. We Włoszech liczba ofiar wzrosła do 17.

22:06 Koronawirus... źródłem inspiracji dla artystów!

Sądecki artysta Mgr Mors zaprezentował swoje nowe prace, które zdobią ulice w mieście. Na Węgierskiej powstał być może pierwszy w Polsce mural komentujący epidemię koronawirusa. Koniecznie zobaczcie ZDJĘCIA!

21:58 IEM Katowice 2020 bez publiczności! Powodem koronawirus! Będzie protest

Uczestnicy IEM 2020, którzy mieli oglądać zmagania e-sportowców, nie zostaną wpuszczeni do katowickiego Spodka. Zakazał im tego wojewoda. Są jednak gotowi na wszystko i planują protest pod Spodkiem!

– Ze względu na realne zagrożenie epidemiologiczne, po uzyskaniu rekomendacji ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego, zdecydowałem się podjąć tą trudną decyzję – wyjaśnia swoją decyzję wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

21:00 IEM bez publiczności. Ważne słowa organizatora

ESL Polska, współorganizator Intel Extreme Masters 2020, wydał oświadczenie w sprawie decyzji wojewody o zakazie udziału publiczności w tym wydarzeniu. - Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o anulowaniu zgody na organizację imprezy masowej w Katowicach. W związku z zaistniałą sytuacją, Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez publiczności - czytamy w oświadczeniu. Czy fani e-sportu odzyskają pieniądze? Sprawdź >>> IEM 2020 w Katowicach bez publiczności. Ważne słowa organizatorów wydarzenia

19:50 Katowice: Intel Extreme Masters bez udziału publiczności!

Intel Extreme Masters 2020 bez udziału publiczności. Taką decyzję podjął wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w związku z epidemią koronawirusa. Wielu fanów e-sportu jest niepocieszonych.

19:25 Koronawirus w Polsce? Dla niektórych to żyła złota!

Niektórzy starają się wykorzystać panikę związaną z koronawirusem w Polsce. Handel różnego rodzaju maseczkami w internecie kwitnie. Lepiej jednak uważać na takie "produkty". Dlaczego? Przeczytajcie! >>> Na KORONAWIRUSIE można zarobić. Także w Polsce WIRUS napędza biznes

18:52 Lubelszczyzna - coraz więcej osób trafia do szpitala z podejrzeniem koronawirusa!

Coraz więcej osób z podejrzeniem koronawirusa na Lubelszczyźnie! Już siedem osób jest izolowanych na szpitalnych oddziałach zakaźnych w regionie. Więcej na ten temat >>> Koronawirus na Lubelszczyźnie? SIEDEM OSÓB w izolatkach. Trwają badania

18:30 Loty do Włoch odwołane! Ważna decyzja linii lotniczych

Linie lotnicze Wizz Air ograniczyły ilość lotów do Włoch. Dotyczy to kilku lotnisk, m.in. w Krakowie, Warszawie czy Katowicach. Które rejsy są odwołane? Sprawdź >>> Koronawirus we Włoszech. Linie lotnicze podjęły ważną decyzję!

17:36 Koronawirus w Polsce? WAŻNE instrukcje dla szkół

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało szczegółowe rekomendacje dla szkół w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami.

17:30 Panika w Małopolsce! Kobieta trafiła do szpitala. To koronawirus?

Kolejna osoba z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala. Kobieta zgłosiła się wczoraj wieczorem na dyżur w chrzanowskim szpitalu krakowska spółka OPC Całodobowa Opieka Medyczna z objawami przypominającymi zakażenie groźnym wirusem z Chin. Więcej >>> Panika w Małopolsce? Kolejna osoba trafiła do izolatki! To koronawirus?

17:00 Wizz Air reaguje na koronawirusa! Loty do Włoch odwołane!

Wizz Air odwołuje znaczną liczbę rejsów do Włoch ze względu na malejące zainteresowanie spowodowane wybuchem epidemii koronawirusa - informuje RMR FM. Przewoźnik zdecydował odwołać znaczną liczbę rejsów na określonych trasach do Włoch między 11 marca a 2 kwietnia. Na Półwysep Apeniński można latać z Warszawy, Krakowa, Katowic, Gdańska i Wrocławia.

16:45 Włochy. Koszmarne statystyki epidemii koronawirusa

Już grubo ponad 500 osób zostało zakażonych koronawirusem we Włoszech. Liczba ofiar wzrosła do 14. Codziennie spływają nowe informacje o pojawieniu się wirusa z Chin w kolejnych krajach.

15:50 Toruń: Kolejne dwie osoby w szpitalu z podejrzeniem zakażenia!

Informacje z Torunia. Dwie nowe osoby z podejrzanymi objawami, które niedawno wróciły z Włoch, zgłosiły się do szpitala. Łącznie pod obserwacją są 42 osoby, w tym grupa 17 uczniów z Włoch.

15:15 Pilne posiedzenie sejmu! Chodzi o koronawirusa!

W poniedziałek o godzinie 10:00 odbędzie się specjalne posiedzenie sejmu dotyczące koronawirusa. Jest to odpowiedź na inicjatywę prezydenta, który poprosił o organizację takiego spotkania marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Po godzinie 15.00 pani marszałek przekazała informację, że podjęto decyzję o dodatkowym posiedzeniu podczas spotkania prezydnium Sejmu.

15:05 Mężczyzna z północnych Włoch w Białymstoku. Znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym

Na Facebooku pojawiła się relacja pewnej kobiety, której ojciec wrócił w piątek wieczorem z Lombardii, gdzie koronawirus zbiera śmiertelnie żniwo. Mężczyzna przebywa teraz w domu w Białymstoku. - Nie ma szpitala, nie ma izolacji, nie ma badań. Jest pokrzepiający telefon „jak się pan czuje” – napisała córka mężczyzny. Okazuje się, że wszystko odbywa się zgodnie z procedurami.

Więcej szczegółów w tym miejscu.

14:55 Ważny apel Marka Plury.

14:20 Koniec konferencji

Minister zdrowia podkreślił, że osoby wracające z miejsc ogarniętych koronawirusem nie powinny za wszelką cenę meldować się na oddziałach zakaźnych, a jedynie w przypadku gdy wystąpią niepokojące objawy.

14:20 Koronawirus. Czy infekcja może powrócić?

- Po infekcji mamy szansę zakażenia się innymi wirusami układu oddechowego - mówi prof. Paradowska-Stankiewicz.

14:08 Nie było ani jednej pozytywnej próbki - zapewnia Łukasz Szumowski

Aby potwierdzić zakażenie, dwie spośród trzech próbek muszą dać pozytywny wynik.

14:00 Co z maseczkami?

- Maseczki są sposobem minimalizacji ryzyka transmisji wirusa na osoby, które znajdują się obok - mówi o maseczkach prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz. - Maseczka może być stosowana, jeśli występują objawy - dodaje.

13:55 Głos zabrała prof Iwona Paradowska-Stankiewicz

- Czym jest koronawirus? To jest grupa wirusów należąca do dużej grupy wirusów wywołujących choroby układu oddechowego - mówi Iwona Paradowska-Stankiewicz. - To jeden z 200 takich wirusów (...) można powiedzieć, że koronawirusby to wirusy porównywalne, w sensie wywoływanych objawów i skutków, do wirusów grypy - powiedziała ekspert w zakresie epidemiologii.

Profesor podkreśliła, że wirus przenosi się drogą kropelkową, niebezpieczny jest kontakt z osobami wykazującymi takie objawy jak kaszel, gorączka (min. 38 st. Cel.) i duszności. Objawy pojawiają się między drugim a 14 dniem. Choroba może przejść zarówno bezobjawowo, jak i w postaci ciężkiej, wirus wywołuje zapalenie płuc.

13:45 Rozpoczyna się konferecncja z udziałem Michała Dworczyka, Łukasza Szumowskiego i Iwony Paradowska-Stankiewicz

- Chciałbym tak zawsze rozpocząć - w Polsce nie ma koronawirusa w Polsce, nie ma potwierdzonych przypadków. Mamy 47 osób w szpitalu, wirus pojawi się w Polsce w najbliższym czasie - mówi Łukasz Szumowski, minister zdrowia. - Odbywają się regularne spotkania w kancelarii premiera, pan premier otrzymuje informacje o naszej pracy - zapewnia, dodając, że organy państwowe spotykają się w sprawie wirusa na bieżąco. - Rolą mediów jest utrzymanie racjonalnego podejścia, gdy ten wirus się pojawi.

13:30 Niebawem rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Minister przekaże najnowsze informacje w sprawie koronawirusa.

13:20 Koronawirus? Kobieta z Brzeska trafiła do krakowskiego szpitala. Kiedy wyniki badań?

Pacjentka niedawno wróciła z Włoch, gdzie choroba zabiła już ponad 10 osób. Rzeczniczka prasowa Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w krakowskiej Nowej Hucie poinformowała, że wyniki badań będą znane najpóźniej jutro.

Cały artykuł przeczytasz tu.

13:15 Koronawirus w Polsce? Wiceminister zdrowia: Nieuchronne, że ten przypadek na pewno będzie

Chociaż przypadek koronawirusa w Polsce wciąż nie został oficjalnie potwierdzony, wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski nie ma wątpliwości - wirus dotrze do Polski.

Dowiedz się więcej.

13:10 Koronawirus w Polsce? Uczniowie z Wielkopolski wracają z Włoch! Jaki jest ich stan?

Uczniowie z Zespołu Szkół z Liskowa pod Kaliszem wyjechali do Włoch na początku lutego w ramach programu Erasmus plus. Po przyjeździe zostaną objęci kwarantanną domową.

Więcej informacji tutaj.

Kategorycznie stwierdzamy, że w tej chwili nie ma zdiagnozowanego przypadku wystąpienia koronawirusa w województwie łódzkim, zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia.
Komunikaty podawane przez media opierają się na niepełnych i nierzetelnych informacjach.
Do zdiagnozowania tej choroby należy przeprowadzić niezbędne badania.
Wszyscy pacjenci podejrzewani o zakażenie koronawirusem znajdują się pod obserwacją służb medycznych i sanitarnych - czytamy w oświadczeniu wojewody.

12:40 "Nie mamy w Polsce potwierdzonego przypadku wystąpienia koronawirusa – zapewnił w rozmowie z portalem tvp.info minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Po chwili doniesienia zdementował Wojewoda Łódzki Tobiasz Adam Bocheński.

12:25 Kim jest pacjent, u którego test potwierdził zarażenie groźnym wirusem z Chin?

To 25-letnia kobieta, mieszkanka Łodzi, która kilka dni temu wróciła z Chin. Jak czytamy na stronie Expressu Ilustrowanego, kobieta przebywała przez miesiąc w Tajlandii, gdzie zachorowała i przyjmowała antybiotyki.

Do Polski przyleciała w sobotę, 22 lutego. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

12:15 Koronawirus w Świętokrzyskiem? Wyniki badań i kolejne PODEJRZENIE!

W Świętokrzyskiem do czwartku podejrzewano koronawirusa u czterech osób. Jak poinformował wojewoda Zbigniew Koniusz, dwoje pacjentów złapało wirus grypy. Wciąż czekamy na wyniki badań pozostałych osób. W czwartek okazało się jednak, że o nosicielstwo wirusa podejrzewany jest młody mężczyzna ze Świętokrzyskiego.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

11:50 Koronawirus w Tajlandii! Maja Bohosiewicz przebywa w tym kraju!

W tym popularnym dla turystów kraju od dłuższego czasu przebywa Maja Bohosiewicz razem z rodziną. Na ostatnim opublikowanym zdjęciu, aktorka i jej mąż mają na sobie maseczki. To właśnie stamtąd wróciła 25-letnia łodzianka, która - według wstępnych testów - jest nosicielką wirusa.

Tutaj więcej szczegółów.

11:35 Tymczasem resort zdrowia na tę chwilę dementuje doniesienia o potwierdzonym wirusie

Wciąż czekamy na ostateczne potwierdzenie przypadku z Łodzi.

11:30 Koronawirus na Śląsku? Kolejne osoby w izolatce!

W chorzowskim szpitalu liczba chorych w izolatce wzrosła do 5 osób. Nie ma jeszcze wyników testów.

11:15 KORONAWIRUS w Łodzi. Łodzianka ZARAŻONA

Jak podaje Express Ilustrowany, testy miały potwierdzić, że 25-letnia łodzianka zarażona jest koronawirusem. Kobieta wróciła z miesięcznej podróży do Tajlandii. Jak czytamy, już tam źle się czuła, m.in. miała silne duszności i z tego powodu brała antybiotyki.

Więcej informacji przeczytasz w tym miejscu.

10:35 Koronawirus w Polsce? Pilne spotkanie ministrów i wiceministrów z premierem!

Jak dowiedział się Super Express, premier Mateusz Morawiecki w trybie pilnym wezwał do siebie wszystkich ministrów wiceministrów na godzinę dwunastą. Spotkanie ma mieć związek z koronawirusem. Niektórzy spekulują o potwierdzeniu pierwszego przypadku wirusa w Polsce!

10:10 Koronawirus w Wielkopolsce? Studenci z poznańskiej uczelni mają zostać w domach!

- Studenci, którzy w ciągu ostatnich 14 dni powrócili z rejonu północnych Włoch lub Chin, proszeni są o ograniczenie aktywności społecznej i pozostanie w domu przez kolejne dwa tygodnie - czytamy w komunikacie Uniwersytetu Medycznego.

Więcej o sprawie tu.

10:05 Koronawirus dotarł do Polski? Są kolejne wyniki badań!

Znane są wyniki badań mężczyzny, który na początku tygodnia trafił na oddział zakaźny szpitala w Ostródzie z podejrzeniem koronawirusa! Pacjent przebywał niedawno we Włoszech, ale w jego organizmie nie stwierdzono obecności koronawirusa.

Więcej informacji tutaj.

10:00 Koronawirus w kościele? Trzeba nie podawać sobie rąk na znak pokoju!

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, należy... nie podawać sobie rąk na znak pokoju podczas mszy! Tak zdaniem Jerzego Staszczyka, świętokrzyskiego konsultanta ds. epidemologii, możemy poradzić sobie z panoszącym się po Europie wirusem.

Więcej przeczytasz tutaj.

9:25 Koronawirus a paczki z Chin. Ważny komunikat GIS!

Osoby otrzymujące paczki z Chin nie są narażone na zakażenie się nowym koronawirusem, główną drogą szerzenia się wirusa, jak zaznaczono w materiałach dostępnych na stronie sanepidu, jest kontakt człowiek – człowiek.

Więcej szczegółów tu.

09:20 Kilkanaście zgłoszeń o koronawirusie w Ciechanowie! Na liście uczniowie liceum!

Co najmniej kilkanaście zgłoszeń o podejrzeniu zakażeniem koronawirusem wpłynęło do sanepidu w Ciechanowie. Wszystkie dotyczą osób, które przebywały niedawno we Włoszech. Jest wśród nich grupa 15 uczniów I LO, dwoje nauczycieli tej szkoły, ale też kilka osób z Zespołu Szkół nr 2. Starostwo powiatowe podjęło podjęło w środę specjalne kroki, by rozpoznać podejrzane osoby.

Więcej przeczytasz tutaj.

08:45 Koronawierus w Wielkopolsce? Dwóch pacjentów w konińskim szpitalu!

Mężczyźni trafili do szpitala po tym, jak zaobserwowali u siebie objawy infekcji. - A że jeden z nich był w Wietnamie, a drugi we Włoszech, zostali zatrzymani w szpitalu - mówi Agnieszka Dybała-Kamińska dyrektor Sanepidu w Koninie.

08:40 Koronawirus na Dolnym Śląsku? 2-letnie dziecko objęte kwarantanną!

Rodzina dziecka mieszka na stałe we Włoszech. Kilka dni temu przyjechali do Polski i maluch zaczął gorączkować. Z uwagi na ryzyko zarażenia koronawirusem podjęto decyzję o przeprowadzeniu szczegółowych badań. Więcej na ten temat tutaj.

08:25 Koronawirus w Bydgoszczy? Głos w sprawie zabrało Kuratorium Oświaty

W zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami - czytamy w komunikacie przekazanym przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Więcej na ten temat przeczytasz tu.

08:20 Przez koronawirus popracujesz... z domu!

Pracodawca ma prawo polecić pracownikowi pracę w domu, pod warunkiem że ten się na to zgodzi. Zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy może być niezgodne z konstytucją - czytamy w czwartkowej "Rzeczypospolitej". Jak podaje gazeta, po informacji, że koronawirus trafił do północnych Włoch, pracodawcy próbują pozbyć się z biur i zakładów osób, które właśnie stamtąd wróciły.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

08:10 Kielce. To grypa, a nie koronawirus

Dwie osoby, które trafiły do kieleckiego szpitala zachorowały na grypę. Wciąż czekamy na wyniki badań kobiety, która po powrocie z Włoch wykazała podejrzane objawy, typowe dla koronawirusa.

07:55 Koronawirus w Danii!

W Danii potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Taką informację podała amerykańska stacja CNN.

07:30 Koronawirus coraz bliżej Polski!

Estonia kolejnym krajem, w którym potwierdzono obecność koronawirusa! Poinformowano o pierwszym przypadku zakażenia. Osoba, która jest nosicielem przyjechała do Estonii z Iranu.

7:15 Koronawirus na Śląsku? W czwartek poznamy wyniki testów!

Trzy osoby przebywają w chorzowskim szpitalu z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Wyniki badań powinny być znane dzisiaj. Czy śmiercionośny koronawirus dotarł do Polski? Europejskim epicentrum choroby stała się włoska Lombardia, przypadki potwierdzono też w Norwegii, Macedonii Północnej i Gruzji.

Koronawirus w Polsce? Zobacz zapis wczorajszej relacji!

Koronawirus w Polsce? Sprawdź najnowsze doniesienia z regionów!

Poradnik eksperta jak przygotować się na kryzys podczas epidemii koronowirusa?
Instrukcja Ministerstwa Zdrowia dotycząca koronawirusa

Uprawiając sport, wzmacniasz organizm przed różnego typu wirusami. Niezależnie co trenujesz, zadbaj o odpowiedni sprzęt i koniecznie skorzystaj ze strony Sportisimo kod rabatowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE