IEM Katowice 2020 bez publiczności. Ważne słowa organizatorów wydarzenia

2020-02-27 20:53 RS
Intel Extreme Masters
Autor: ESL

Wojewoda śląski podjął decyzję o zakazie udziału publiczności w Intel Extreme Masters 2020. Fani e-sportu są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na decyzji władz wojewódzkich. Tym bardziej, że podjęto ją na kilkanaście godzin przed startem imprezy. Organizatorzy wydarzenia przesłali ważny komunikat.

27 wieczorem wojewoda śląski opublikował informację, że IEM 2020 odbędzie się bez publiczności. Decyzja zapadła w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Do Katowic mieli zjechać wielbiciele gier z wielu państw świata. Także tych, gdzie panuje zaraza.

Decyzja wywołała prawdziwą burzę wśród osób, które zarezerwowały pokoje w hotelach i zaplanowały wyjazd na Śląsk, by wziąć udział w rozpoczynającym się w piątek wielkim święcie e-sportu. Organizatorzy wydarzenia ESL Polska wydali ważny komunikat. - O godzinie 19:45 otrzymaliśmy informację od Przedstawicieli Województwa Śląskiego o cofnięciu pozwolenia na organizację wydarzenia masowego. Do tego momentu posiadaliśmy prawnie wiążącą decyzję, zezwalającą na organizację imprezy, która w ciągu ostatnich kilku dni była wielokrotnie potwierdzana. Ostatni raz pozytywna opinia potwierdzana była kilka godzin temu. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o anulowaniu zgody na organizację imprezy masowej w Katowicach. W związku z zaistniałą sytuacją, Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez publiczności - czytamy w oświadczeniu.

- Firma ESL szanuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Całkowity koszt zakupionych biletów będzie zwrócony. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności oraz transmitowany w Internecie i w telewizji - piszą organizatorzy wydarzenia. 

Trwa relacja na żywo o sytuacji w Polsce w związku z koronawirusem. Czytaj więcej >>> Koronowirus w Polsce? PANIKA na Śląsku! WIELKIE wydarzenie bez publiczności! [RELACJA NA ŻYWO]

Instrukcja Ministerstwa Zdrowia dotycząca koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.