Koronawirus dotarł do Torunia?! Trwają badania w szpitalu

2020-02-27 15:45 KM
Koronawirus dotarł do Torunia?! Trwają badania w szpitalu
Autor: Shutterstock

W tym tygodniu temat koronawirusa w Polsce wywołuje ogromne emocje. Do szpitali i placówek medycznych zgłaszają się osoby, które narzekają na niepokojące objawy. Nie inaczej jest w Toruniu. Dwie osoby są hospitalizowane, a 42 pod nadzorem - donoszą "Nowości".

W środę (26 lutego) informowaliśmy was na portalu ESKA INFO Toruń o wniosku radnego Adriana Mola, który prosi prezydenta Michała Zaleskiego o specjalne zajęcia, poświęcone tematyce koronawirusa i zagrożeń z nim związanych.

Koronawirus w Toruniu? Potwierdzonych przypadków nie ma

W województwie kujawsko-pomorskim służby doskonale zdają sobie sprawę ze skali zagrożenia. Do placówek dedykowanych do opieki nad pacjentami z niepokojącymi objawami dołączył niedawno szpital w Grudziądzu. Przypomnijmy - najważniejsze objawy, w przypadku których trzeba niezwłocznie udać się do lekarza to:

- temperatura ciała powyżej 38℃;
- kaszel;
- duszności.

Czy jest szansa, że groźny koronawirus dotarł do Torunia? Jak donoszą "Nowości" - dwie osoby zgłosiły się do szpitala zakaźnego w Toruniu z niepokojącymi objawami. Są rzecz jasna badane pod kątem koronawirusa.

Jak podkreśla w rozmowie z wyżej przywołanym portalem Joanna Biowska z toruńskiego sanepidu - w obu przypadkach mowa o objawach grypopodobnych. Pobrane próbki zostaną zbadane poza naszym miastem. 

Dwójka osób z podejrzanymi objawami niedawno wróciła z Włoch. Łącznie pod obserwacją są 42 osoby, w tym grupa 17 uczniów z Włoch.

Do sprawy będziemy wracać na ESKA INFO Toruń.

Instrukcja Ministerstwa Zdrowia dotycząca koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.