Koronawirus dotarł do Torunia?! Trwają badania w szpitalu

2020-02-27 15:45
Koronawirus dotarł do Torunia?! Trwają badania w szpitalu
Autor: Shutterstock

W tym tygodniu temat koronawirusa w Polsce wywołuje ogromne emocje. Do szpitali i placówek medycznych zgłaszają się osoby, które narzekają na niepokojące objawy. Nie inaczej jest w Toruniu. Dwie osoby są hospitalizowane, a 42 pod nadzorem - donoszą "Nowości".

W środę (26 lutego) informowaliśmy was na portalu ESKA INFO Toruń o wniosku radnego Adriana Mola, który prosi prezydenta Michała Zaleskiego o specjalne zajęcia, poświęcone tematyce koronawirusa i zagrożeń z nim związanych.

Koronawirus w Toruniu? Potwierdzonych przypadków nie ma

W województwie kujawsko-pomorskim służby doskonale zdają sobie sprawę ze skali zagrożenia. Do placówek dedykowanych do opieki nad pacjentami z niepokojącymi objawami dołączył niedawno szpital w Grudziądzu. Przypomnijmy - najważniejsze objawy, w przypadku których trzeba niezwłocznie udać się do lekarza to:

- temperatura ciała powyżej 38℃;
- kaszel;
- duszności.

Czy jest szansa, że groźny koronawirus dotarł do Torunia? Jak donoszą "Nowości" - dwie osoby zgłosiły się do szpitala zakaźnego w Toruniu z niepokojącymi objawami. Są rzecz jasna badane pod kątem koronawirusa.

Jak podkreśla w rozmowie z wyżej przywołanym portalem Joanna Biowska z toruńskiego sanepidu - w obu przypadkach mowa o objawach grypopodobnych. Pobrane próbki zostaną zbadane poza naszym miastem. 

Dwójka osób z podejrzanymi objawami niedawno wróciła z Włoch. Łącznie pod obserwacją są 42 osoby, w tym grupa 17 uczniów z Włoch.

Do sprawy będziemy wracać na ESKA INFO Toruń.

Instrukcja Ministerstwa Zdrowia dotycząca koronawirusa
KM
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE