Koronawirus w Świętokrzyskiem? Wyniki badań i kolejne PODEJRZENIE!

2020-02-27 12:08 ToM
Koronawirus, czy Grypa? Czego powinniśmy obawiać się bardziej?
Autor: Pixabay/DarkoStojanovic/Zdjęcie poglądowe Koronawirus, czy Grypa? Czego powinniśmy obawiać się bardziej?

W Świętokrzyskiem do czwartku podejrzewano koronawirusa u czterech osób. Jak poinformował wojewoda Zbigniew Koniusz, dwoje pacjentów złapało wirus grypy. Wciąż czekamy na wyniki badań pozostałych osób. W czwartek okazało się jednak, że o nosicielstwo wirusa podejrzewany jest młody mężczyzna ze Świętokrzyskiego.

- Mieszkańcy Świętokrzyskiego i mieszkańcy Polski są bezpieczni - podkreślił na antenie stacji TVP Kielce wojewoda Zbigniew Koniusz. - U dwóch, spośród czterech osób z regionu, podejrzewanych o zarażenie koronawirusem stwierdzono grypę. Potwierdziły to testy - dodał.

Niedługo po emisji programu okazało się, że jest kolejna osoba z regionu, która wykazuje symptomy zarażenia koronawirusem. To młody mężczyzna, który trafił do Kliniki Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach z wysoką gorączką i dusznościami. Od chorego pobrano próbki do badań, które następnie zostały wysłane do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Na wyniki trzeba poczekać kilkadziesiąt godzin.

- To łatwy do dezynfekcji wirus. Zaczynamy od mycia rąk, a po drugie podnośmy swoją odporność tranem, witaminą C czy czosnkiem. Na końcu tego wszystkiego są leki i leczenie objawowe. Infekcja grypy i koronawirusa na początku się nie różni - mówi na ekranie TVP Kielce wojewoda Koniusz.

Poradnik eksperta jak przygotować się na kryzys podczas epidemii koronowirusa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.