Koronawirus w Świętokrzyskiem? Wyniki badań i kolejne PODEJRZENIE!

2020-02-27 12:08
Koronawirus, czy Grypa? Czego powinniśmy obawiać się bardziej?
Autor: Pixabay/DarkoStojanovic/Zdjęcie poglądowe Koronawirus, czy Grypa? Czego powinniśmy obawiać się bardziej?

W Świętokrzyskiem do czwartku podejrzewano koronawirusa u czterech osób. Jak poinformował wojewoda Zbigniew Koniusz, dwoje pacjentów złapało wirus grypy. Wciąż czekamy na wyniki badań pozostałych osób. W czwartek okazało się jednak, że o nosicielstwo wirusa podejrzewany jest młody mężczyzna ze Świętokrzyskiego.

- Mieszkańcy Świętokrzyskiego i mieszkańcy Polski są bezpieczni - podkreślił na antenie stacji TVP Kielce wojewoda Zbigniew Koniusz. - U dwóch, spośród czterech osób z regionu, podejrzewanych o zarażenie koronawirusem stwierdzono grypę. Potwierdziły to testy - dodał.

Niedługo po emisji programu okazało się, że jest kolejna osoba z regionu, która wykazuje symptomy zarażenia koronawirusem. To młody mężczyzna, który trafił do Kliniki Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach z wysoką gorączką i dusznościami. Od chorego pobrano próbki do badań, które następnie zostały wysłane do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Na wyniki trzeba poczekać kilkadziesiąt godzin.

- To łatwy do dezynfekcji wirus. Zaczynamy od mycia rąk, a po drugie podnośmy swoją odporność tranem, witaminą C czy czosnkiem. Na końcu tego wszystkiego są leki i leczenie objawowe. Infekcja grypy i koronawirusa na początku się nie różni - mówi na ekranie TVP Kielce wojewoda Koniusz.

Poradnik eksperta jak przygotować się na kryzys podczas epidemii koronowirusa?