IEM Katowice 2020 bez publiczności. Będzie PROTEST pod Spodkiem!

2020-02-27 21:29 RS
Intel Extreme Masters
Autor: ESL

Intel Extreme Masters, wielkie wydarzenie dla wielbicieli e-sportu, odbędzie się bez publiczności. Taką decyzję wydał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Mimo tego Katowice czeka wielkie oblężenie. Osoby, które miały wziąć udział w wydarzeniu w roli widzów, chcą przyjechać pod Spodek i protestować!

Przypomnijmy, że 27 lutego wieczorem wojewoda śląski Jarosław Wieczorek opublikował informację, iż Intel Extreme Masters 2020 odbędzie się bez publiczności. Decyzja została podyktowana epidemią koronawirusa w Europie. W końcu do Katowic miało zawitać nawet 170 tys. osób z różnych krajów. – Ze względu na realne zagrożenie epidemiologiczne, po uzyskaniu rekomendacji ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego, zdecydowałem się podjąć tą trudną decyzję – wyjaśniał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. - Kierując się szeroko rozumianymi kwestiami bezpieczeństwa, na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych podjąłem decyzję, iż wydarzenie sportowe może się odbyć, ale bez udziału publiczności – mówi wojewoda.

Fani e-sportu są w szoku! Wielu z nich ma zaplanowaną podróż i zarezerwowane pokoje w hotelach. Nie wiedzą, czy dostaną zwrot pieniędzy. Jak podają organizatorzy z ESL Polska koszt zakupu biletów zostanie zwrócony. - Firma ESL szanuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Całkowity koszt zakupionych biletów będzie zwrócony. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności oraz transmitowany w Internecie i w telewizji - piszą organizatorzy wydarzenia.

To jednak nie jest informacja, która w pełni zadowala wielbicieli gier. W mediach społecznościowych utworzono specjalne wydarzenia, w których zapowiadają wielki protest przed katowickim Spodkiem. - Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski ogłosił 15 godzin przed Intel Extreme Masters że zostaje on odwołany. Będziemy strajkować przeciwko Wojewodzie. Zapraszamy przed Spodek - piszą organizatorzy wydarzenia na Facebooku. Zapowiadany szturm na Spodek odbędzie się jutro rano! Co może się wydarzyć? To trudno przewidzieć. Jedni zapowiadają strajk, inni piknik, drudzy planują wejść siłą na teren Spodka.

Więcej bieżących informacji na temat koronawirusa >>> Czytaj naszą relację NA ŻYWO

Instrukcja Ministerstwa Zdrowia dotycząca koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.