Koronawirus w Polsce? Uczniowie z Wielkopolski wracają z Włoch! Jaki jest ich stan?

2020-02-27 12:00 MROK
maski kontra koronawirus
Autor: Getty images

Koronawirus w Polsce? Szesnaścioro uczniów z Liskowa pod Kaliszem (woj. wielkopolskie) wraca do domu z zagrożonego koronawirusem rejonu Włoch. Byli tam na praktykach zawodowych, ale ze względu na sytuację - postanowili wrócić do Polski szybciej. - Są właśnie w drodze do Polski rejsowym autobusem, wszyscy czują się dobrze, rano mieli mierzoną temperaturę i nikt nie jest chory - mówi Piotr Pasik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie.

Mimo że sytuacja jest poważna, a zagrożenie zrażeniem koronawirlsem realne, dobry humor ich nie opuszcza. Co najważniejsze, jak zapewnia dyrektor szkoły, żaden z uczniów nie ma objawów jakiejkolwiek infekcji. W rodzinnym Liskowie powinni być za parę godzin. - Monitorujemy sytuację na bieżąco i na razie wszystko idzie zgodnie z planem - mówi dyrektor Pasik.

Uczniowie z Zespołu Szkół wyjechali do Włoch na początku lutego w ramach programu Erasmus plus. Odbywali tam praktyki zawodowe w Rimini. - Młodzież z technikum budowlanego na budowie, samochodowego w warsztacie, a z technikum żywienia w restauracjach - wyjaśnia dyrektor szkoły. Niestety, ponieważ w Rimini koronawirus zaatakował, młodzież postanowiła wrócić szybciej.

Po przyjeździe zostaną objęci kwarantanną domową. Chodzi przede wszystkim o izolację od innych osób i obserwowanie swojego stanu zdrowia.

Poradnik eksperta jak przygotować się na kryzys podczas epidemii koronowirusa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.