Łasin pod Grudziądzem. Gwałt na dziecku w restauracyjnej toalecie

2019-02-12 13:54
 kajdanki, aresztowany
Autor: Policja

Zatrważające wieści przynosi "Gazeta Pomorska", która poinformowała, że w piątek na terenie jednej z gmin powiatu grudziądzkiego dojść miało do zgwałcenia chłopca. Całe zdarzenie, według nieoficjalnych ustaleń, miało się odbyć w toalecie jednej z tamtejszych restauracji. Podejrzany o tę zbrodnię mężczyzna został już ujęty i tymczasowo aresztowany.

Do tej ohydnej zbrodni miało dojść w piątek, w godzinach popołudniowych w toalecie jednego z lokali na terenie gminy Łasin. Podejrzany o gwałt, Przemysław G., pochodzi najprawdopodobniej z jednej ze wsi gminy Łasin. Magdalena Chodyna, zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu przyznała: - Zdarzenie takie było. Śledztwo w tej sprawie jest na wstępnym etapie i nadal są wykonywane czynności. O szczegółach nie możemy mówić (...) Sąd przychylił się do naszego wniosku i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Chodyna potwierdziła przy tym, że poszkodowanym jest nastolatek. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady oraz przesłuchano świadków. Śledztwo w sprawie gwałtu prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora.

Ujęty mężczyzna usłyszał zarzut gwałtu. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE