Sondaż "SE": Lech Kaczyński zasłużył na Wawel

2010-04-21 5:30

Większość Polaków uważa, że dobrze się stało, że Prezydent Lech Kaczyński został pochowany na Wawelu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut Homo Homini na zlecenie "Super Expressu". Takiej odpowiedzi udzieliło aż 49 procent pytanych. Przeciwnego zdania było 40 procent pytanych.

Pomysł pochowania Prezydenckiej Pary na Wawelu od początku budził kontrowersje. Przeciwko tej decyzji protestował m.in. Andrzej Wajda (84 l.). Popularny reżyser przekonywał, że choć Kaczyński był dobrym człowiekiem, tak nie ma żadnych przyczyn, dla których miałby spocząć na Wawelu wśród królów Polski.


Większość osób apelowała jednak, by uszanować wolę rodziny i pamięć o zmarłym w tragicznych okolicznościach Prezydencie. Zaś politycy SLD zgłosili pomysł, by od tej pory Wawel stał się miejscem pochówku wszystkich prezydentów RP. - Ja na Wawelu? Mnie to mniej interesuje. Jak rodacy się zachowają, to ich sprawa. Ja tylko powiedziałem najbliższym, że jeśli do ziemi, to proszę mnie spalić. Nie dam robakom satysfakcji - skomentował w swoim stylu w RMF FM Lech Wałęsa (67 l.).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE