Wypadek w Leszczawie. Autokar spadł ze skarpy. Są ofiary śmiertelne [WIDEO]

2018-08-18 7:43
Tragiczny wypadek ukraińskiego autobusu w Leszczawie Dolnej
Autor: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu/reprodukcja Beata Olejarka Ukraiński bus wypadł z ostrego zakrętu na drodze w Leszczawie Dolnej. Trzy osoby nie żyją. Wiele jest rannych, w tym dzieci

W Leszczawie Dolnej na Podkarpaciu doszło do tragicznego wypadku autokaru. Jak poinformowała policja, pojazd wypadł z ulicy i spadł ze skarpy. Trzy osoby nie żyją, a kilkadziesiąt jest rannych.

Do wypadku doszło w piątek około godz. 23:00 na drodze krajowej nr 28 w Leszczawie Dolnej, między Przemyślem a Sanokiem. Pojazd na ostrym zakręcie zjechał z pasa jezdni i stoczył się z wysokiej, trawiastej skarpy kilkakrotnie dachując. W środku znajdowały się 54 osoby pochodzenia ukraińskiego.

Poszkodowani zostali natychmiast przewiezieni do szpitali w  Przemyślu, Lesku, Sanoku i Jarosławiu. W wypadku zginęły trzy osoby, jedna zaginęła, a kilkadziesiąt zostało rannych. Poszukiwana jest dziewczynka, która prawdopodobnie w szoku oddaliła się z miejsca zdarzenia.

W Leszczawie Dolnej już wcześniej dochodziło do ogromnych tragedii. Niebezpieczny fragment drogi zyskał niechlubną nazwę "zakrętu śmierci", a na pamiątkę ofiar postawiono tam drewniany krzyż.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE