Lot akrobacyjny na cześć Bohaterów Warszawy

i

Autor: Materiał prasowy

Powstanie Warszawskie

Lot akrobacyjny na cześć Bohaterów Warszawy

2022-08-04 13:47

W 78. rocznicę Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 2022 r. w „godzinie W” mieszkańcy stolicy mieli okazję zobaczyć na niebie znak Polski Walczącej. Równo o17.00 odbył się pokaz ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny.

Ten wyjątkowy gest Grupy ORLEN był ukłonem w kierunku tych, którzy dzielnie walczyli w sierpniu 1944 r. podczas Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia to bardzo ważna data dla Polaków, w szczególności dla warszawiaków. Tego dnia miasto zatrzymuje się i milknie, by oddać cześć bohaterom.

ORLEN uczcił pamięć o Powstańcach

W tegoroczne obchody rocznicy Powstania Warszawskiego włączył się PKN ORLEN razem z ORLEN Grupą Akrobacyjną Żelazny. Piloci podczas specjalnego pokazu wykonali na niebie znak Polski Walczącej. – Od kilku lat PKN ORLEN jest najbardziej aktywnym sponsorem polskiego sportu. Wspieramy także inicjatywy, które mają na celu upamiętnienie Bohaterów, którzy z poświęceniem wal czyli o wolność Polski. Pokaz ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny w „godzinie W” został przygotowany w takisposób, aby widowisko było widoczne dla większości mieszkańców Warszawy. Całość wydarzenia transmitowana była w naszych mediach społecznościowych –mówi Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

Znak Polski Walczącej na niebie

Trzech pilotów ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny pod kierownictwem Krzysztofa Szopińskiego podjęło się trudnego zadania. 1 sierpnia br. o17.00 Wojciech Krupa (lider zespołu), Dominik Łuczak (lewoskrzydłowy) oraz Wojciech Grzechowiak (prawoskrzydłowy) wykonali na niebie dwa znaki Polski Walczącej: jeden w projekcji zachód-wschód, a drugi południe-północ. Warszawiacy mogli podziwiać z Powiśla, Pragi, Starego Miasta oraz Traktu Królewskiego. Niezwykły pokaz lotniczy ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny można obejrzeć na profilu ORLEN Team na Facebooku.

Koordynacja czasowa i „żelazne” nerwy

Wykonanie figury dokładnie o godzinie 17. było nie lada wyzwaniem. Piloci wystartowali z lotniska Babice, następnie przelecieli nad stolicą. W okolicy Stadionu Narodowego maszyny nabrały wysokości do ok. 1000metrów. Pikowanie i rysowanie symbolu Polski Walczącej przez trzy samoloty równo w „godzinie W” wymagało od pilotów koordynacji czasowej i równego rysowania. – Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Dla nas była to wyjątkowa chwila. Zapewniam, że kiedy rysowaliśmy symbol, byliśmy w pełni skoncentrowani i mieliśmy ciarki na plecach. Bardzo mocno to przeżywaliśmy i cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy oddać cześć bohaterskiej Warszawie – zaznaczył Krzysztof Szopiński, menedżer ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny.

Partnerem materiału jest PKN ORLEN

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE