Marsz narodowców w Warszawie zakończony. Zobacz zapis RELACJI NA ŻYWO

2015-09-12 20:26

Już w sobotę o godzinie 16 w Warszawie rozpocznie się wielka manifestacja „Polacy przeciw imigrantom”. Środowiska narodowe chcą zaprotestować przeciwko sprowadzania do Polski imigrantów. W stolicy swój przemarsz organizuje również ruch, który opowiada się za przyjmowaniem imigrantów do Polski. Jeśli dojdzie do zetknięcia się dwóch manifestacji, może dojść do zamieszek, zwłaszcza ze względu na zupełnie inne poglądy dwóch marszów. Na SE.pl przeprowadzimy relację z tego wydarzenia.

12 września ulicami Warszawy przejdzie marsz „Polacy przeciw imigrantom”. - Wiemy, że wiele osób jest zagubiona dlatego mamy krótki komunikat na temat soboty: Przyjeżdżajcie do Warszawy! Nic się nie zmieniło i nie zmieni, chyba, że do soboty będzie koniec świata! Pl. Defilad i Rondo Dmowskiego to jest ta sama lokalizacja oddalona od siebie o 150 metrów - czytamy w ostatnim wpisie organizatorów wydarzenia "Polacy przeciw imigrantom"na Facebooku. Manifestacja ma się odbyć w sobotę o godzinie 16:00 w Warszawie na Pl. Defilad. Na wydarzeniu na Facebooku swoją obecność zadeklarowało ponad 58 tysięcy osób. Pamiętajcie, że na Se.pl znajdziecie relację na żywo z tego wydarzenia.

18.17 Ratusz oszacował, że w manifestacji udział wzięło około 7 tysięcy osób. Obecnie przemawia Marian Kowalski, który mówi m.in. o tym, że Polska nie powinna przyjmować uchodźców.

17.50 Manifestanci dotarli już do Placu Zamkowego.

17.30 Marsz jest coraz bliżej Placu Zamkowego. Uczestnicy marszu trzymają w rękach race dymne i odpalają petardy hukowe.

17.20 Marsz organizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny dotarł już do Placu Bankowego.

16.55 Czoło marszu jest już przed Placem Bankowym. Policja zamknęła dla ruchu drogowego ulice Marszałkowską i Królewską.

16.50 Na marszu panuje spokojna atmosfera. Wznoszone są okrzyki przeciwko imigrantom. Jak ustalił Super Express, w marszu bierze udział co najmniej kilka tysięcy ludzi.

16.30 W okolicy Placu Defilad gromadzi się coraz więcej policji, która będzie zabezpieczać marsz. Mieszkańcy Warszawy powinni przygotować się na utrudnienia - zamknięta jest ulica Marszałkowska od rotundy w kierunku placu Bankowego.

16.15 - W dniu rocznicy odsieczy wiedeńskiej stoimy ponownie przed próbą odebrania naszej tożsamości i wymieszania kultur w naszym kraju. Dzisiaj jesteśmy świadkami inwazji islamu - powiedział jeden z organizatorów marszu.

16.10 Na placu Defilad rozpoczynają się przemówienia. - Jesteśmy przeciw imigrantom - mówi jeden z ogranizatorów. Chwilę później tłum zaczął skandować: Cała Polska przeciw imigratom. Nie pozwolimy wpuścić imigrantów do Polski - krzyczą uczestnicy. Ogranizatorzy przypomnieli także o wydarzeniach z 1683 roku, kiedy król Jan III Sobieski wyruszył na odsiecz wiedeńską.

15.35 Na Placu Defilad, koło Pałacu Kultury i Nauki gromadzą się już pierwsi uczestnicy marszu. Start manifestacji zaplanowano na godzinę 16.00. Narodowcy mają przejść ulicami: Marszałkowską do Placu Bankowego, a następnie skręcić w kierunku Placu Zamkowego. Trasa marszu może ulec jednak zmianie.


Zobacz też: Polski nie stać na przyjęcie imigrantów? Unia daje na jednego 10 tys. euro

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE