Matura 2015. Sprawdź, co może pojawić się na egzaminie z matematyki

2015-04-30 19:00

Przygotowując się do matury z matematyki warto jest zwrócić szczególną uwagę na schematyczne zadania, które pojawiają się na egzaminie praktycznie każdego roku. Dzięki temu możemy zostać kilkja punktów, które być może zaważą na ostatecznej ocenie. Oto lista 10 najczęstszych zadań z matematyki.

W poniedziałek 4 maja czeka maturzystów bardzo stresujący okres. W ich życiu bowiem zaczną się egzaminy maturalne, których później ogłoszone wyniki zdecydują o tym, na które studia się dostaną. Poniżej przedstawiamy cały terminarz wszystkich egzaminów maturalnych w 2015 roku. Matury zaczną się 4 maja, a skończą się 22 maja. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej powtarzających się zadań z matematyki. Warto jest je przećwiczyć.

1. Cena towaru bez podatku VAT jest równa 35 zł. Towar ten wraz z podatkiem VAT w wysokości 22 proc. kosztuje:

2. Samochód kosztował 30 000 zł. Cenę auta obniżono o 10 proc., a następnie cenę po tej obniżce ponownie obniżono o 10 proc. Ile kosztuje teraz samochód?

3. Iloczyn 812 * 94 jest równy:

4. Różnica log3 9 - log3 1 jest równa:

5. Zadania dotyczące wskazania , która opisuje przedział zaznaczony na osi liczbowej.

6. Wskazanie rysunku, na którym jest zaznaczony zbiór rozwiązań nierówności.

7. Kwadrat liczby x=5+2 √3

8.Zadania polegające na rozwiązaniu złożonych równań z jedną niewiadomą.

9. Wskaż m, dla którego funkcja liniowa f(x)=(m - 1)x + 6

10. Z miejscowości A i B oddalonych od siebie o 182 km wyjeżdżają naprzeciw siebie dwaj rowerzyści. Rowerzysta jadący z miejscowości Bdo miejscowości A jedzie ze średnią prędkością mniejszą od 25km/h. Rowerzysta jadący z miejscowości A do miejscowości B wyjeżdża o 1 godzinę wcześniej i jedzie ze średnią prędkością o 7km/h większą od średniej prędkości drugiego rowerzysty. Rowerzyści spotkali się w takim miejscu, że rowerzysta jadący z miejscowości A przebył do tego miejsca 9/13 całej drogi a A do B. Z jakimi średnimi prędkościami jechali obaj rowerzyści?

Zobacz: MATURA 2015. Zmiany na maturze. Co się zmieni? Przedmiot dodatkowy koniecznie rozszerzony, co jeszcze? WSZYSTKIE ZMIANY

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki