Mielec. Zdemontowano pomnik wdzięczności Armii Czerwonej

2015-11-29 13:40
Pomnik czterech śpiących
Autor: Marcin Smulczyński

Radio Rzeszów poinformowało, że w nocy z piątku na sobotę został zdemontowany pomnik wdzięczności Armii Czerwonej. Stał on przed budynkiem mieleckiego starostwa. Mieleckie starostwo nie zaprzecza, że miało cokolwiek wspólnego z jego zniknięciem, ale nie chce zdradzać żadnych szczegółów operacji demontażu pomnika.  

Pomnik przedstawiał żołnierza radzieckiego w jednej ręcę trzymającego dziecko, a w drugiej miecz. Była to niemal wierna kopia pomnika, jaki został wybudowany w latach 50. w Berlinie Wschodnim. Nie jest znane miejsce, do którego został on przeniesiony.

Już we wrześniu rada powiatu mieleckiego zdecydowała o przeniesieniu tego pomnika. Na mocy uchwały rady podjęto rozmowy z muzeum Fundacji Minionej Epoki w Rudzie Śląskiej, gdzie miał ostatecznie trafić mielecki pomnik.

W poniedziałek ma się odbyć specjalna konferencja prasowa, na której podane zostaną wszystkie szczegóły demontażu.

Zobacz także: Specjalnie dla Dudy przenieśli pomnik, bo stał za blisko kebabu

Wszystko dla Twojego zwierzaka w niskiej cenie! Nie przegap zniżek na Telekarma kody rabatowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE