Mieszkańcy śląskich DPS-ów otrzymali wyjątkowy budynek od dewelopera. Pierwszy taki w Polsce!

2020-09-20 19:58 Izabela Kraj
Ośrodek dla chorych na COVID na Śląsku
Autor: materiały prasowe Ośrodek dla chorych na COVID na Śląsku

Pierwszy w Polsce, specjalny ośrodek dla osób zagrożonych COVID-19 powstał w Porąbce na Śląsku. Placówka działa w prywatnym budynku udostępnionym przez dewelopera. Aktualnie znajduje się w nim 20 pensjonariuszy i pracowników śląskich domów pomocy społecznej. Podobny ośrodek może powstać pod Warszawą w Starych Babicach.

W ośrodku na Śląsku schronienie znalazło 20 osób, które są zagrożone koronawirusem. Mają do dyspozycji wygodne, dobrze wyposażone pokoje z własnymi łazienkami. Zupełnie, jak w eleganckim w hotelu. Ale to nie jest hotel. Personel obiektu wyposażony jest w środki ochrony osobistej - kombinezony, maski oraz  przyłbice. A wymazy na obecność wirusa są wykonywane na miejscu i przekazywane do laboratoriów.

Ta wyjątkowa placówka powstała w ramach projektu „Śląskie kadry DPS vs COVID-19” z inicjatywy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego i we współpracy podmiotu leczniczego „Atma Rescuers” oraz uznanego dewelopera. Chodziło o to, żeby miejsca czasowego pobytu dla pensjonariuszy DPS-ów powstawały w innych miejscach, niż domy pomocy.

PRZECZYTAJ TAKŻE o zakażonych górnikach

- Zwróciliśmy się bezpośrednio do dewelopera, który słysząc o szlachetnym celu naszego projektu błyskawicznie podjął decyzję o przekazaniu nam całego obiektu – mówi Andrzej Dziędziel, koordynator ds. medycznych „Atma Rescuers”.

Umowa podpisana jest do końca roku. – Ale nie wykluczamy, że przedłużymy ją o kolejne miesiące, jeśli ten projekt będzie kontynuowany. Szczególnie, że epidemia koronawirusa nie odpuszcza. Izolacja, i zachowanie reżimu sanitarnego w walce z epidemią jest kluczowa, ale nie jest to nic przyjemnego, dlatego postanowiłem przekazać swój budynek z całym zapleczem, z myślą o tym, żeby mieszkańcy nie wspominali pobytu jako traumy, ale najmilej jak się da – mówi Marian Okręglicki, deweloper i właściciel budynku w Porąbce.

CZYTAJ TAKŻE: Katowice na liście ostrzegawczej.

13 mln zł ukryte w mieszkaniu na Dolnym Śląsku! CBŚP rozbiło grupę przestępczą.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze