dobra drużyna PZU

i

Autor: Materiał prasowy

wsparcie dla młodych

Na co można przeznaczyć środki z programu Dobra Drużyna PZU

2023-03-31 0:00 Materiał sponsorowany

O dofinansowanie w ramach programu Dobra Drużyna PZU mogą ubiegać się: stowarzyszenia i fundacje, uczniowskie kluby sportowe, ludowe zespoły sportowe, kluby i związki sportowe, które prowadzą swoją działalność co najmniej od 1 stycznia 2021 r.

W ub.r. dofinansowanie w wysokości 15 tys. otrzymały 74 podmioty związane ze sportem. Próg II, czyli 10 tys. zł, osiągnęło 100 podmiotów, a próg III – 178 podmiotów. W tym roku ubezpieczyciel planuje rozszerzyć dofinansowanie.

Dotacja z programu – na co można ją przeznaczyć

Uzyskane dofinansowanie może zostać przeznaczone na zakup sprzętu sportowego i strojów dla zawodników, prowadzenie zajęć sportowych, wynajem obiektu w celu zorganizowania zawodów czy prowadzenia treningów, a także na pokrycie kosztów opłaty sportowej (wpisowego) i transportu na zawody sportowe.

Na jakich zasadach przyznawane są środki

Podmioty, które zakwalifikują się do programu, otrzymują granty w wysokości:

  • 15 tys. zł (I próg),
  • 10 tys. zł (II próg),
  • 5 tys. zł (III próg).

Jak podkreśla Sylwia Matusiak, członek zarządu PZU Życie, I edycja programu spełniła oczekiwania organizatora i cieszyła się dużą popularnością wśród młodych sportowców. Choć w tegorocznej edycji wysokość grantów się nie zmienia, to na dofinansowania będzie mogło liczyć o ok. 150 podmiotów więcej niż w 2022 r. Przyznanie środków będzie wiązało się z uwzględnieniem dodatkowych kwestii podczas oceny aplikantów.

– […] Szczególnie będziemy zwracać uwagę, czy aplikujący działają aktywnie na rzecz zachęcania innych do uprawiania sportu, czy organizują pokazy i otwarte treningi. Na aplikacje czekamy do 21 kwietnia.  – mówi Sylwia Matusiak, członek zarządu PZU Życie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany