Śnieg i wiatr na Pomorzu. Prawie 2 tys. odbiorców bez prądu!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Prognoza grozy

Nadciąga huraganowy weekend! Złowieszcze prognozy meteorologów

2023-02-16 12:23

Czeka nas pogodowy koszmar! Meteorolodzy ostrzegają przed załamaniem pogody, które nadejdzie już w piątek, 17 lutego. Najgorzej ma być w sobotę. Czekają nas ulewy, śnieżyce i huraganowy wiatr. Nad morzem prędkość wiatru będzie dochodzić nawet do 125 km/h. Eksperci mówią o „szkodach o rozmiarach katastrof oraz zagrożeniu życia”.

Prognoza grozy na weekend 18-19 lutego. Huraganowy wiatr, zagrożenie zdrowia i życia

To będzie weekend grozy! Po pierwszych powiewach cieplejszego powietrza nie będzie śladu, czekają nas za to huraganowe, niebezpieczne wichury, a do tego ulewy, śnieg i oblodzone drogi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed naprawdę groźnymi zjawiskami pogodowymi. „Prognoza zagrożeń meteo na weekend wskazuje przede wszystkim na silny, niebezpieczny wiatr w całym kraju - najsilniejszy na Wybrzeżu” – czytamy w prognozie IMiGW. Prędkość wiatru and morzem może dochodzić do 125 km/h, tam będą obowiązywać ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia w trzystopniowej, rosnącej skali. Oznacza to „szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia”. W centrum kraju wiatr powieje z prędkością do 90 km/h.

Nowy atak śnieżnej zimy w górach. Prognoza pogody na weekend 18-19 lutego

Ostrzeżenia drugiego stopnia będą obowiązywać dla centralnych i wschodnich województw. W górach za to możemy spodziewać się nowego wielkiego ataku śnieżyc. W ten weekend chyba lepiej zostać w domu!

Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Wichura narobiła bałaganu na bydgoskich cmentarzach
Nasi Partnerzy polecają