Największe wydarzenie gospodarcze Północnej Polski!

i

Autor: Agencja Największe wydarzenie gospodarcze Północnej Polski!

VI EDYCJA FORUM WIZJA ROZWOJU

Największe wydarzenie gospodarcze Północnej Polski!

2023-06-21 15:44 Materiał sponsorowany

Za nami VI edycja Forum Wizja Rozwoju, która zgromadziła liczne grono ekspertów z zakresu ekonomii, energetyki, logistyki i spraw społecznych, samorządowców, przedstawicieli świata nauki oraz polityków. Swoją obecnością zaszczycił wydarzenie także premier Mateusz Morawiecki.

– Gdynia po raz kolejny staje się miejscem do spotkania technologii, rozwoju, strategii – mówił doktor Andrzej Michalak, prezes Fundacji Wizja Rozwoju otwierając VI już edycję wydarzenia.

W tym kontekście o gospodarce i jej rozwoju mówił również premier Mateusz Morawiecki. – Polska stoi dziś przed unikalną szansą wejścia w czwartą rewolucję przemysłową, która wokół nas już trwa, nie tylko jako naśladowca, ale jako ten podmiot, który sam współdecyduje o swoich losach, który ma szanse rozwijać najnowsze technologie i kreować rzeczywistość wokół nas. […] Niedawno pokazały się dane Eurostatu, które potwierdzają to, że Polska jest wśród trzech krajów Unii Europejskiej o najniższym poziomie ubóstwa według tego wskaźnika, który tam został pokazany. Ale jednocześnie z ogromną dynamiką rozwoju – mówił szef polskiego rządu.

Forum Premier

i

Autor: Materiały prasowe Forum Premier

W czasie 2 dni dyskutowano o obecnym i przyszłym kształcie strategicznych obszarów rozwoju państwa. Wiele miejsca poświęcono bezpieczeństwu energetycznemu Polski, ale także wpływie wojny na Ukrainie na polską gospodarkę, strategicznym inwestycjom, korzyściom dla firm z zaangażowania w CSR czy znaczeniu repolonizacji mediów.

Forum towarzyszył także VI Kongres Srebrnej Gospodarki, a także II Targi Pracy, oraz prezentacje dokonań kół naukowych z sześciu polskich uczelni wyższych.

Zwieńczeniem pierwszego dnia VI edycji Forum Wizja Rozwoju było wręczenie nagród gospodarczych firmom wyróżniającym się osiągnięciami gospodarczymi, mającymi wpływ na rozwój narodowej gospodarki i kształtowanie społeczności lokalnych. Laureatami nagród zostały: Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria S.A., Eagle sp. z o.o., PESA Bydgoszcz S.A., Pomorski Klaster ICT, Checly sp. z o.o., Nanoseen sp. z o.o. oraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Forum Maląg

i

Autor: Materiały prasowe

Podczas uroczystej gali wręczone zostały także Nagrody Złotej Wstęgi Forum Wizja Rozwoju, które otrzymali: Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Magdalena Rzeczkowska, Minister Finansów, Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski, Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju w oraz Marek Kowalski, Przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich w kategorii Dialog Społeczny.

logotypy

i

Autor: Materiały prasowe logotypy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany