Nie angażuj gotówki, weź auto jak w abonamencie zdjęcie otwierające

i

Autor: Shutterstock

Nie angażuj gotówki, weź auto jak w abonamencie

2022-05-24 0:05

Nowe samochody drożeją i trzeba na nie czekać co najmniej kilka miesięcy. Coraz więcej osób prowadzących np. jednoosobową działalność wybiera więc auta używane. W dodatku – zamiast tradycyjnego leasingu – kierowcy sięgają po formę bliższą abonamentowi. Atutami tego rozwiązania są nawet o 40 proc. niższa rata niż ta w przypadku klasycznego leasingu i to, że można ją wrzucić w koszty działalności.

Długotrwała pandemia, trudności na rynku półprzewodników, które spowodowały opóźnienia w produkcji samochodów, wojna w Ukrainie, galopująca inflacja… Przedsiębiorcy coraz mniej chętnie są gotowi angażować gotówkę przy kupnie drożejących samochodów. Wolą ją zainwestować w rozwój swojego biznesu. Potwierdza to również ostatnie badanie Volkswagen Financial Services „Portfele Polaków pod lupą”, z którego wynika, że najważniejszym kryterium decydującym o wyborze auta używanego w 2022 roku jest jego cena. Nic dziwnego, że coraz bardziej popularne stają się samochody z opcją finansowania jak w abonamencie.

Wybierając to rozwiązanie, płaci się miesięczną ratę za korzystanie z auta (jej wysokość jest zależna od spodziewanej utraty wartości samochodu podczas jego używania, twojego wkładu własnego oraz liczby rat: 24, 36 lub 48). Za trzy lata będziesz mógł po prostu oddać pojazd, a następnie wziąć kolejny na takich samych zasadach. W tej formie finansowania taka miesięczna rata jest nawet o 40 proc. mniejsza od klasycznej raty, co więcej – można ją wrzucić w koszty działalności.

Na tej zasadzie działa oferta Autonomia od Volkswagen Financial Services, dzięki któremu możesz sięgnąć po samochody uznanych i cieszących się ogromną popularnością marek Volkswagen Group, takich jak Volkswagen, ŠKODA, SEAT czy Audi. To samochody z bezpiecznego źródła. Do wyboru masz szeroki wybór kilkuletnich pojazdów, gotowych do dalszego użytkowania. Są sprawdzone i certyfikowane, z udokumentowanym przebiegiem oraz historią napraw. Dla przykładu: model ŠKODA Octavia w programie Autonomia może być dostępny już od 1035 zł netto miesięcznie, model SEAT Arona – od 1363 zł netto, zaś model Volkswagen Passat – od 2108 zł netto.

                             Partnerem materiału jest 

logotyp dobre volksvagen

i

Autor: Materiały prasowe