O tym wydarzeniu usłyszy cały świat. Kim jest Ambasador Polski?

i

Autor: Materiały Promocyjne

O tym wydarzeniu usłyszy cały świat. Kim jest Ambasador Polski?

2020-08-03 0:00

Ambasador Polski 2020 – już po raz drugi KGHM Polska Miedź S.A. nagrodzi Polaków, którzy swoją pracą, postawą i osobowością przyczynili się do budowania dobrego wizerunku Polski za granicą.

Laureatów drugiej edycji plebiscytu poznamy jesienią 2020. Internauci mogli zgłaszać swoich kandydatów za pośrednictwem formularza na stronie ambasadorpolski.se.pl . Specjalnie wybrana kapituła konkursu wybierała zwycięzców w kategoriach: nauka, sport i kultura. Podczas uroczystej gali zostanie wręczona również Nagroda Publiczności, a Prezes KGHM Polska Miedź S.A., Marcin Chludziński, przyzna Nagrodę Specjalną. Każda z kategorii jest wyjątkowa i dotyczy różnych obszarów działalności. Szczegółową charakterystykę poszczególnych kategorii znajdziesz poniżej.

Ambasador Polski – kategorie

Ambasador Nauki Polskiej to kategoria, w której znalazły się osoby, które w ostatnich latach swoimi działaniami pokazywały, jak wybitne umysły pochodzą z Polski i szczególnie przyczyniły się do promocji polskiej nauki za granicą.

Zwycięzcą w tej kategorii może zostać zarówno lekarz, jak i językoznawca, popularyzator nauki i wykładowca akademicki – słowem: każdy, kto w wyróżniający się sposób miał wpływ na budowanie wizerunku nauki polskiej.

Ambasador Polskiego Sportu – w tej kategorii rywalizowały będą osoby, które w ostatnich latach swoimi działaniami pokazywały światu, jak waleczni są polscy sportowcy, jakie odnoszą sukcesy i jak uczciwie podchodzą do rozgrywek. Zwycięzcą w tej kategorii mógł zostać zarówno sportowiec, jak i trener, ale także działacz sportowy czy mecenas zawodników – słowem: każdy, kto w wyróżniający się sposób miał wpływ na budowanie wizerunku polskiego sportu.

W kategorii Ambasador Kultury Polskiej znalazły się osoby, które w ostatnich latach swoimi działaniami budowały rozpoznawalność i wartość polskiej kultury na świecie. Zwycięzcą w tej kategorii może zostać aktor, malarz, rzeźbiarz, muzyk, reżyser, grafik, ale też urzędnik, mecenas kultury, działacz organizacji pozarządowej – słowem: każdy, kto w wyróżniający się sposób miał wpływ na budowanie wizerunku polskiej kultury poza granicami naszego kraju.

Zwycięzcą w tej kategorii może zostać zarówno sportowiec, jak i trener, ale także działacz sportowy czy mecenas zawodników – słowem: każdy, kto w wyróżniający się sposób miał wpływ na budowanie wizerunku polskiego sportu.

Nagroda Publiczności to wyróżnienie wyjątkowe. Laureata w tej kategorii wybiorą internauci. Będzie nim osoba, która w ostatnich latach swoim zachowaniem przyczyniła się do budowania dobrej opinii o Polakach jako narodzie. To może być strażak, który uratował rodzinę z pożaru, przedstawiciel organizacji, która pomaga ludziom w potrzebie, społecznik, który poświęca swój czas na budowanie relacji Polonii z innymi narodami, misjonarz lub wolontariusz, który wspiera słabszych – ktoś, kto codziennie czyni dobro, pokazując przy tym światu szlachetne serce Polaków.

Nagrodę Specjalną Prezesa KGHM przyzna i wręczy osobiście Prezes Zarządu Marcin Chludziński. Będzie szukał kogoś, kto mocnym przekazem, zaangażowaniem i bardzo dużą aktywnością przyczynił się do promocji Polski na świecie.

Pamiętaj, że kandydatów do prawie wszystkich kategorii (poza Nagrodą Specjalną Prezesa KGHM) możesz zgłosić ty! Nie zwlekaj – wypełnij formularz i pokaż światu, jak utalentowanym narodem są Polacy.

Organizatorem plebiscytu Ambasador Polski 2020 jest

KGHM Logo

i

Autor: Materiały Promocyjne
Patronat Honorowy Prezydenta

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają