Ochroniarze komornika pilnują hali

2009-07-24 5:00 PAW|Piot

Ponad 170 tys. zł zarobi firma ochroniarska Zubrzycki na eksmisji kupców z KDT. Za usługi zapłaci jej miasto, a dodatkową gażę agencja weźmie od komornika.

Ochroniarze będą pilnowali budynku i jak zapewniają władze - także towaru, należącego do handlujących. - W tym zakresie z usług tej firmy będziemy korzystali do momentu, gdy ostatni handlujący odbiorą swój majątek z boksów hali. Działania agencji dotyczącej samej egzekucji komorniczej objęte są oddzielną umową, którą z tą firmą zawarł komornik - mówi Tomasz Andryszczyk (28 l.), rzecznik prezydent Warszawy.

Agencja Zubrzycki dostała zlecenie od miasta z wolnej ręki. Przetargu nie było, ale procedura odbyła się zgodnie z prawem. Dlaczego wynajęto Zubrzyckiego? - Od wielu lat jest to jedna z firm, z której usług korzysta miasto - tłumaczy Andryszczyk. - Specjalizuje się ona w zapewnianiu porządku publicznego i stąd nasz wybór.

- Z ustawy wynika, że wszystkie sposoby i czynności postępowania komornika są tajemnicą - wyjaśnia Iwona Karpiuk-Suchecka, rzecznik Krajowej Rady Komorniczej. - Nie posiadam także informacji, która by mówiła, na jak długo agencja Zubrzycki podpisała umowę z komornikiem. Mogę powiedzieć tyle, że agencja do ochrony komornika została wskazana przez wierzyciela - kończy.

Najnowsze