Olbrzymi mróz zaatakował. Nie uwierzysz, ile wskazały termometry w Suwałkach!

2021-01-17 8:07 mar
Olbrzymi mróz zaatakował
Autor: pixabay.com

Atak zimy w Polsce. Tak wielkich mrozów nie notowano w Polsce już od dawna. -25°C w Lidzbarku Warmińskim oraz -32°C przy gruncie w Suwałkach – takie temperatury zanotowano w nocy z soboty na niedzielę. Siarczysty mróz opanował cały kraj.

To była wyjątkowo zimna noc. W nocy z soboty na niedzielę (16/17 stycznia) w całej Polsce temperatura spadła znacznie poniżej zera. Najzimniej było w województwie warmińsko-mazurskim. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej największy mróz odnotowano w Lidzbarku Warmińskim, gdzie temperatura spadła do -25,1°C. Niewiele „cieplej” było w Kętrzynie, gdzie termometr pokazał -24,9°C.

Rekord zimna przy gruncie zanotowano jednak w Suwałkach. Temperatura spadła tam do -32°C! Najcieplejszym miastem w Polsce był z kolei Trzebież w województwie zachodniopomorskim, gdzie temperatura spadła tylko do -0,9°C.

PROGNOZA POGODY NA NIEDZIELĘ (17 STYCZNIA)

W niedzielę (17 stycznia) w całym kraju utrzymywać się będzie mróz. Termometry będą pokazywać od -14°C na północnym-wschodzie do -2°C na krańcach północno-zachodnich. Na północy kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Miejscami - głównie na południu – możliwe słabe opady śniegu. Wiatr na ogół słaby.

Awaria ogrzewania w Warszawie. Lodowate kaloryfery, a na dworze potężny mróz
Najnowsze