Opona przebita, a w bagażniku brak zapasowego koła? To ubezpieczenie uratuje Twoją podróż

i

Autor: Materiały prasowe

Pakiet OC

Opona przebita, a w bagażniku brak zapasowego koła? To ubezpieczenie uratuje Twoją podróż

2023-09-20 0:05 Materiał sponsorowany

Masz nowy samochód, otwierasz bagażnik i zastanawiasz się, gdzie jest koło zapasowe, a tu niemiła niespodzianka... koła brak. To coraz częstsze rozwiązanie producentów aut. W przypadku „kapcia” robi się problem. Owszem, istnieją różne zestawy naprawcze, ale nie są pozbawione wad. Tym bardziej wart docenienia jest pakiet OC w LINK4. Z taką polisą dotrzesz bezpiecznie do celu bez względu na to, czy masz koło zapasowe, czy też nie.

W nowoczesnych samochodach koło zapasowe to rzadkość. Wiele modeli, zwłaszcza elektrycznych lub hybrydowych, wykorzystuje tę przestrzeń bagażnika na dodatkowe baterie. Rezygnacja z piątego koła pozwala również zmniejszyć wagę pojazdu i poprawić jego efektywność.

Zestaw naprawczy zamiast koła. Czy to wystarczy?

W przypadku awarii opony często zamiast tradycyjnego koła zapasowego używa się uszczelniacza do opon w puszce ze sprayem. Ten specjalny środek jest wdmuchiwany do opony za pomocą małego kompresora. Sprzęt jest poręczny, zajmuje niewiele miejsca i to jest jego wielką zaletą. Niemniej jednak warto zdawać sobie sprawę z jego ograniczeń. Uszczelniacz działa tylko w przypadku mniejszych otworów w oponie, spowodowanych ostrymi przedmiotami, takimi jak gwoździe czy śruby, w obszarze bieżnika. Poważniejszych uszkodzeń, takich jak oddzielenie bieżnika, pęknięcia czy nieszczelne zawory, nie można naprawić za pomocą tego rodzaju środka.

Dodatkowo w bardzo niskich temperaturach – przede wszystkim zimą – zestawy naprawcze mogą być mniej skuteczne, ponieważ użyta substancja staje się bardzo lepka i czasami nie zapewnia odpowiedniego uszczelnienia. 

Naprawa opony po użyciu uszczelniacza może być skomplikowana i kosztowna. W takich przypadkach zawsze należy wymienić uszkodzoną oponę, a dodatkowym wydatkiem może być także czyszczenie wnętrza felgi.

W przypadku braku tradycyjnego koła zapasowego lub możliwości naprawy opony na miejscu odpowiednie ubezpieczenie może być niezwykle przydatne. Dzięki pakietowi OC w LINK4 masz pewność, że otrzymasz pomoc na drodze w przypadku uszkodzonej opony. W ten sposób zapewniasz sobie i swoim pasażerom dodatkowy poziom bezpieczeństwa i spokój podczas podróży.

Przebita opona? Tak pomoże Ci LINK4

Jak to działa? Pakiet OC w LINK4 oferowany jest wraz z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. 

To właśnie Assistance Opony zapewnia sprawną pomoc w razie uszkodzeń ogumienia. Usługa ta obejmuje:

  • wymianę koła na miejscu zdarzenia na koło zapasowe należące do wyposażenia pojazdu, albo:
  • holowanie do warsztatu w przypadku braku koła zapasowego i zestawu naprawczego, gdy odkręcenie uszkodzonego koła na miejscu nie jest możliwe, lub uszkodzeniu uległo więcej opon,
  • naprawę opony lub opon, wykonaną zgodnie z technologią napraw w wybranym przez LINK4 warsztacie, do którego odholowany zostanie pojazd.

Odpowiedzialność LINK4 ograniczona jest do kwoty 2 tys. złotych na jedno i wszystkie uszkodzenia opon pojazdu w okresie ubezpieczenia.

Problemy z akumulatorem

Pomoc w razie uszkodzonej opony to niejedyna zaleta Pakietu OC w LINK4. Popularnym wśród klientów świadczeniem z Programu Pomocy  jest usprawnienie pojazdu na miejscu awarii w przypadku rozładowania akumulatora. Średnio w czasie 30 minut zostanie Ci udzielona konkretna, doraźna pomoc związana z uruchomieniem pojazdu, dzięki czemu znów wyruszymy w drogę.

Ten sam Program Pomocy LINK4 obejmuje także:

  • usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km,
  • samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży,
  • pomoc informacyjną 24h/dobę.

W LINK4 możesz w bardzo łatwy sposób rozbudować swój pakiet ubezpieczeniowy - dołożyć do Pakietu OC dodatkowe opcje, które Cię interesują (np. NNW, Auto Assistance, Ochronę Zniżki, Smart Casco). Jest jeszcze jeden ważny plus. Kupując ubezpieczenie w LINK 4, składkę możesz rozłożyć nawet na 4 raty. 

Tak kupisz polisę w LINK4    

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu – ubezpieczenie możesz nabyć przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia OC albo pakietu OC/AC.

Na stronie link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie link4.pl

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.