wiatr, jesień, pogoda

i

Autor: East News

Orkan Grzegorz zbliża się do Polski! Uwaga na huraganowe wiatry

2017-10-27 21:35

Orkan Grzegorz zbliża się do Polski - ostrzegają synoptycy. Według najnowszych prognoz pogody, orkan Grzegorz przyniesie ze sobą bardzo silny, porywisty wiatr, śnieg oraz intensywne opady deszczu. Sprawdźcie, gdzie dokładnie pojawi się orkan Grzegorz.

Orkan Grzegorz do Polski przyjdzie w nocy, z 27 na 28 października. Szczególnie niebezpiecznie będzie na Pomorzu, gdzie wiatr będzie wiał z prędkością nawet 100 kilometrów na godzinę. Nad morzem może też bardzo intensywnie padać deszcz. IMGiW wydało również ostrzeżenie dla innych rejonów Polski. - Wiatr w porywach do 60 km/h, a w zachodniej połowie kraju do 70 km/h. Wysoko w górach wiatr bardzo silny, w porywach do 90 km/h, północno-zachodni. W górach zamiecie i zawieje śnieżne - czytamy na stronie instytutu. Jak wynika z przewidywań synoptyków, orkan Grzegorz da nam się również we znaki w niedzielę, 29 października. W większości rejonów Polski będzie padał deszcz ze śniegiem, a średnia temperatura powietrza wyniesie 6 stopni na plusie. Z prognoz pogody wynika, że orkan Grzegorz zniknie z naszego kraju we wtorek, 30 października.

ZOBACZ: W Tatrach spadł śnieg! Szlaki są zasypane [ZDJĘCIA]

SPRAWDŹ: Pogoda długoterminowa: Idzie MROŹNA zima

POLECAMY: Wszystkich Świętych 2017 wolne. Jak zaplanować urlop


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE