Dzień otwarty jest jedyną okazją, kiedy można zapisać dziecko na zajęcia do Pałacu Młodzieży. - To świetny pomysł, zajęcia są profesjonalne i niedrogie - mówi Mariola Stefańska (34 l.), która wybiera się do Pałacu z córką Darią (11 l.). - Na pewno przyjdziemy w sobotę, żeby zapisać Darię do kółka plastycznego - dodaje.
Pałac Młodzieży poleca aż dziewięć interesujących działów: Teatru, Muzyki i Tańca (dla dzieci i młodzieży od 6 do 19 lat), Sztuk Plastycznych (6-19 lat), Czytelniczy (z biblioteką i dwiema czytelniami. popularnonaukową i dziecięcą, dostępnymi dla wszystkich uczestników), Sportu (6-18 lat), Pływalni (7-19 lat), Informatyki (8-19 lat), Współpracy - Pałacową Akademię Umiejętności (6-10 lat), Żeglarstwa i Techniki (7-18 lat) oraz Klubów i Uczestnictwa (9-19 l.).
Każdy dział ma sekcje. W Dziale Sportowym są to sekcje: gimnastyki artystycznej, akrobatyki, podstaw łucznictwa, podstaw szermierki, podstaw sztuk walki, tenisa stołowego oraz kulturystyki i fitness.
Mali modelarze z Działu Żeglarstwa i Techniki są mistrzami Warszawy, jeśli chodzi o twórców modeli halowych F1N - szybowców wypuszczanych z ręki.
Prace uczestników zajęć plastycznych zdobią pałacowe wnętrza oraz zdobywają liczne wyróżnienia w konkursach twórczości dziecięcej w kraju i za granicą. Dział Klubów i Uczestnictwa promuje ekologię i turystykę oraz uczy języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego.
Rodzice dzieci, które chodzą na pałacowe zajęcia, płacą jedynie na Radę Rodziców. Opłata ta wynosi 120zł za semestralny udział w jednej sekcji. Za zapisanie do każdej kolejnej trzeba zapłacić 100 zł. Nie są to pieniądze za warsztaty - wszystko zwraca się w tym, co podczas semestru dzieci uzyskają ze strony pracowni.
Dodatkowe informacje uzyskacie na stronie: www.pm.waw.pl oraz pod nr. tel.: 022 656-66-68 i 022 656-68-86 w godz. 15-19. Najlepiej jednak w sobotę zgłosić się do Pałacu Młodzieży osobiście.