Partner Biedronia za adopcją dzieci przez homoseksualistów. Napisał to, a potem skasował

2019-09-21 11:44
Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek
Autor: Archiwum prywatne Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek

Partner lidera Wiosny Roberta Biedronia umieścił na Facebooku wpis popierający adopcję dzieci przez pary homoseksualne. "Jestem za" - napisał lakonicznie, potem jednak skasował wpis.

Śmiszek startuje jako "jedynka" Lewicy we Wrocławiu. Na Facebooku zapytano go o to, czy popiera postulat adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Śmiszek odpisał krótko "jestem za". Jakiś czas później wpis zniknął z serwisu.

Krzysztof Śmiszek to reprezentant Komitetu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Jego nazwisko widnieje na liście w okręgu nr 3, obejmującym Wrocław. Kim jest kandydat na posła?

Krzysztof Śmiszek jest członkiem partii Wiosna Roberta Biedronia. Urodził się w 1979 r. w Stalowej Woli. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2003-2005 pracował w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. Przewodniczył również Grupie Prawnej Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii.

 Od siedemnastu lat jest partnerem Roberta Biedronia. Obydwaj nie doczekali się dzieci. Kiedyś myśleli nawet o adopcji, ale na planach się skończyło.

Robert Biedroń w jednym z wywiadów został zapytany o to, czy chciał wraz z partnerem adoptować dziecko: - Kiedyś tak, ale dzisiaj nie zrobię tego, bo moja praca zbyt mnie absorbuje - wyjaśnił. Poza tym jego partner także jest bardzo zajęty: - Krzysztof też pracuje na pełnych obrotach. A wychowanie dziecka to wielka odpowiedzialność - zaznaczył prezydent Biedroń.

Najnowsze