Pierwszy w Polsce tester kranówki! Sprawdzi na sobie, czy twoja woda nie truje

2010-05-08 11:25

Strzeż się chlorze, drżyjcie bakterie! Pierwszy w Polsce tester kranówki wkracza do akcji. W białym fartuchu, z zestawem specjalnych urządzeń i probówek, no i oczywiście wyczulonym smakiem i węchem Krzysztof Stankiewicz (36 l.), doktor chemii z Poznania, sprawdzi, jaką wodę piją w swoich domach Polacy.

Konkurs na testera wody w kranie przeprowadziła jedna z firm produkujących filtry do wody. Dr Stankiewicz pokonał dwa tysiące konkurentów i ruszył w Polskę sprawdzać, co też leci z naszych kranów. I tak woda nie ma przed nim tajemnic. Pan doktor część próbek zabiera na specjalistyczne badania do laboratorium, aby sprawdzić, czy nie ma w niej trujących związków. Ale najważniejszym elementem testu wody jest... próba smakowa. Zanim jednak dr Stankiewicz posmakuje przezroczystej cieczy z kielicha, długo przygląda się jej, wącha, przechyla naczynie, w końcu kręci nim, zupełnie niczym kiper szlachetnym winem. Potem smakuje wody, delikatnie przy tym mlaskając.

Patrz też: Warszawskie powietrze truje! Czy będzie trzeba nosić maski ochronne?

- Wyczuwam charakterystyczny posmak apteczny, to niedobrze. Najlepsza woda nie ma smaku ani zapachu, a jedynie fantastycznie orzeźwia - ocenia wodę w jednym z lubelskich kranów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE