Łódzkie: 47-latek podejrzany o dotkliwe pobicie księdza w rękach policji!

i

Autor: Mat. Policji Łódzkie: 47-latek podejrzany o dotkliwe pobicie księdza w rękach policji! (fot. poglądowe)

Pijany chciał zabić księdza. Grozi mu dożywocie!

2021-03-04 15:54

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał zatrzymany przez policję pijany mężczyzna (47 l.) podejrzany o napaść na ks. prałata Adama Myszkowskiego. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło 2 marca około godziny 19.30 na terenie parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wielkiej Woli w gminie Paradyż (woj. łódzkie).

Ks. prałat Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Paradyżu w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Łodzi. Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał zatrzymany przez policję 47-latek, podejrzany o napaść na ks. prałata Adama Myszkowskiego - poinformowało Radio Plus Radom. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy,jakich doznał 69-letni ksiądz, wieloletni proboszcz parafii. Kilkanaście godzin od zgłoszenia policjanci wytypowali i zatrzymali 47-latka, który mógł mieć związek z przestępstwem.Mężczyzna został przesłuchany. W rozmowie ze śledczymi mieszkaniec gminy Paradyż przyznał się do napaści. Ciężko ranny ksiądz trafił do jednego z łódzkich szpitali. Jak ustalilipolicjanci, mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy.  

W środę o godzinie 18.00 biskup Marek Solarczyk modlił się o zdrowie dla księdza proboszcza. Włączmy się w tą modlitwę za naszego księdza proboszcza. Wierni parafii pw. Przemienienia Pańskiego wysyłają słowa otuchy brutalnie pobitemu księdzu. "Księże Proboszczu, ta wiadomość dzisiaj dotknęła nas wszystkich, jesteś w myślach, sercach i w modlitwach wszystkich parafian, i tych mieszkających na miejscu i tych w świecie. Przesyłamy dziś ogrom ciepłych myśli, życzenia szybkiego i skutecznego powrotu do zdrowia, bardzo dobrej opieki lekarskiej, życzliwych ludzi wokół i spokojnego powrotu do domu, do parafii. Tak jak Opatrzność Boża uchroniła Cię od najgorszego tak teraz niech prowadzi Cię do dobrego zdrowia i odzyskania pełni sił, tych fizycznych i tych na duszy. Wstawiennictwa Matki Najświętszej na każdy dzień. Niech Dobry Bóg ma Księdza Proboszcza w swojej nieustającej opiece ?"

Zobacz :Msza Święta w intencji księdza Adama Myszkowskiego.