Piloci z 36. Specpułku będą się szkolili w Moskwie

2011-02-14 16:13

Piloci rządowych Jaków-40 i Tu-154M o numerze bocznym 102 wezmą udział w obowiązkowych szkoleniach na symulatorach lotów w Lotniczym Ośrodku Szkoleniowo-Treningowym w Moskwie. Pułkownik Mirosław Jemielniak dowódca 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który odpowiada za przewożenie najważniejszych osób w państwie, podpisał już umowę z Rosjanami.

Już pod koniec lutego polscy piloci polecą do Moskwy na specjalne szkolenia w symulatorach lotów. Ćwiczenia będą się odbywały dwa razy do roku po trzy godziny. Najpierw kurs przejdą kapitanowie rządowych Jak-40.

Umowa z ośrodkiem w Moskwie dotycząca szkolenia pilotów drugiego, wyremontowanego w zakładach lotniczych w Samarze Tu-154M o numerze bocznym 102 ma być podpisana w najbliższych tygodniach. Ostatnie szkolenia na symulatorach lotu tupolewa odbyły się przed pięcioma laty.

Patrz też: Marta Kaczyńska: Mojemu tacie należy się pomnik za zasługi dla Polski. Mąż nie będzie moim pełnomocnikiem ws. katastrofy

Brak właściwego wyszkolenia załóg rządowych samolotów jest wymieniany najczęściej jako jedna z głównych przyczyn katastrofy prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE