PiS wciąż walczy z Lizboną

2009-10-27 16:45

Prawo i Sprawiedliwość robi, co może, by unieważnić podpisany niedawno przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Traktat Lizboński. Dlatego jego posłowie złożą wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie jego zgodności z Konstytucją RP.

- Najpóźniej w środę ma zostać złożony wniosek posłów PiS do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności zapisów traktatu lizbońskiego z Konstytucją RP - powiedział "Naszemu Dziennikowi" Antoni Macierewicz (61 l.) z PiS.

Wniosek posłów opozycji koncentruje się na dwóch zasadniczych kwestiach: uznaniu Konstytucji RP prawem wyższym niż unijne lub orzeczeniu niezgodności traktatu z Konstytucją. W ostateczności PiS będzie chciało, by Trybunał Konstytucyjny wydał wskazówki parlamentarzystom w kwestii kontaktów Polski z UE.

Odrębny wniosek w tej sprawie mają złożyć w listopadzie także senatorowie tej partii. Chcą oni wyznaczenia granicy, której prawo unijne w Polsce nie powinno przekraczać bez zgody Sejmu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE