Płacił w sklepach znalezioną kartą

2020-05-25 21:58 WOZ
Znalazł kartę i robił zakupy
Autor: Policja 53-latek z Sulejówka przyznał się do kradzieży

Pewien zachłanny 53-letni mieszkaniec Sulejówka (mazowieckie) odpowie za wielokrotne użycie znalezionej karty bankomatowej. Zamiast kartę zanieść na policję robił nią zakupy w różnych sklepach. Usłyszał już policyjne zarzuty i teraz za swoje czyny słono zapłaci.

Policjanci z komisariatu policji w Halinowie otrzymali zgłoszenie o zagubieniu karty bankomatowej przez kobietę podczas robienia zakupów. Ze zgłoszenia wynikało, że nieznana osoba znalazła kartę i dokonała nią kilkunastu płatności na łączną sumę niemal 300 zł.

Funkcjonariusze wszczęli dochodzenie i niezwłocznie podjęli działania w celu ustalenia sprawcy. Przeanalizowali kilkanaście godzin nagrań z kamer monitoringu, na których wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z kradzieżą.

Kryminalni zatrzymali 53-letniego mieszkańca Sulejówka, który przyznał się do znalezienia karty i płacenia nią w sklepach. Mężczyzna trafił na komisariat, gdzie usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy. Podejrzany przyznał się do kradzieży pieniędzy i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny. Zobowiązał się, że odda pokrzywdzonej całą kwotę.

Najnowsze