Podróż z PKP Intercity tylko z rezerwacją miejsc

2020-05-30 0:06 Materiał Partnerski
Podróż z PKP Intercity tylko z rezerwacją miejsc
Autor: Materiały Prasowe

Podróże po kraju już są łatwiejsze! PKP Intercity wysyła w trasy coraz wiecej pociągów. Przewoźnik umożliwia zakup biletów na 50 proc. miejsc. Chodzi o to, by podróżni mogli zajmować najwyżej co drugie miejsce siedzące, zachowując odstęp między sobą. To wszystko w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie. Aby umożliwić podróż jak największej liczbie osób, PKP Intercity wprowadza także obowiązkową rezerwację miejsc.

Rezerwacja miejsc będzie wymagana we wszystkich kategoriach pociągów: Twoich Liniach Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) oraz, tak jak do tej pory, Express InterCity Premium (EIP). Gdy kupimy bilet, od razu dostaniemy miejscówkę wskazującą miejsce do siedzenia. Od osób podróżujących na bilecie okresowym będzie wymagane posiadanie także rezerwacji miejsca na konkretne połączenie.

Miejscówka za złotówkę

Przewoźnik obserwuje rosnące zainteresowanie podróżami koleją, dlatego ważne jest, by planować przejazd wcześniej, pobierając rezerwację miejsca do biletu okresowego na połączenie, którym faktycznie chce się jechać.

To istotne, ponieważ pozwala zapewnić bezpieczną podróż jak największej liczbie osób zainteresowanych danym pociągiem przy obowiązującym limicie sprzedaży biletów wynoszącym 50 proc. w stosunku do liczby miejsc siedzących w składzie. PKP Intercity, przeciwdziałając sytuacjom pobierania przez jedną osobę wielu rezerwacji miejsc na połączenia w tej samej relacji, wprowadziło opłatę. Miejscówka do biletów okresowych kosztuje symboliczną złotówkę.

Rezerwację będzie można kupić w kasach biletowych, a także poprzez www.intercity.pl. Poprzez stronę internetową można już nabyć rezerwację miejsca także na bilety kupione w innych kanałach sprzedaży. Jeśli na stacji nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna, podróżni mogą zgłosić się do konduktora, lecz należy to uczynić na peronie, przed wejściem do pociągu. Jeśli są wolne miejsca konduktor sprzeda nam rezerwację miejsca.

Szybkie i bezpieczne podróże

PKP Intercity sukcesywnie przywraca kursowanie kolejnych połączeń, które ze względu na pandemię zostały zawieszone lub skrócone. Od 3 maja br. na tory wróciło już blisko 100 pociągów, w tym pierwsze połączenia kategorii Express InterCity Premium, obsługiwanych przez składy Pendolino.

Przewoźnik dba także o bezpieczeństwo podróżnych. Wszystkie składy są regularnie dezynfekowane i czyszczone. Pasażerowie powinni pamiętać o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie całej podróży. PKP Intercity przygotowało także poradnik pasażera „Jak podróżować z PKP Intercity podczas epidemii?”, z którym można zapoznać się na stronie: www.intercity.pl

1 czerwca dzieci podróżują bezpłatnie!

Z okazji Dnia Dziecka dzieci podróżują bezpłatnie w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity – Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK). Dzieci poniżej 4. r.ż. potrzebują biletu jednorazowego z ulgą 100 proc, natomiast dla tych w wieku od 4 do ukończenia 16 roku życia wystarczy pobrać w kasie bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek.

MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY z PKP Intercity

 

 

Najnowsze