Pogrzeb Witolda Sobocińskiego. Znani na pogrzebie mistrza kamery [ZDJĘCIA]

2018-11-27 14:36 MGa

Witold Sobociński (+89 l.) został pochowany w grobie rodzinnym na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Msza żałobna odbyła się 27 listopada 2018 roku o godzinie 13.00 w Kościele Wizytek w Warszawie Krakowskim Przedmieściu. Wybitny operator filmowy spoczął obok syna Piotra (+43 l.), który zmarł na zawał w 2001 roku w Vancouver  podczas realizacji filmu "24 godziny" oraz żony Jadwigi (+67 l.).

Witold Sobociński współpracował z najbardziej cenionymi polskimi reżyserami, m.in. z Andrzejem Wajdą, Romanem Polańskim czy Krzysztofem Zanussi. Był artystycznym wzorem dla swojego syna Piotra i wnuków Piotra Sobocińskiego Juniora i Michała, którzy również zostali uznanymi operatorami filmowymi. Z kolei synowa Hanna Mikuć (63 l.) i wnuczka Marysia (24 l.) są aktorkami.

Na pogrzebie Sobocińskiego pojawili się: Hanna Mikuć z dziećmi - Piotrem, Michałem i Marysią Sobocińskimi, Weronika Książkiewicz, Ewa Wiśniewska, Ewa Braun, Allan Starski, Daniel Olbrychski, Leszek Teleszyńsk i Jacek Bromski.

Przypomnijmy, że Witold Sobociński stworzył zdjęcia do takich filmów jak: "Ręce do góry", "Wszystko na sprzedaż", "Wesele", "Sanatorium pod Klepsydrą", "Ziemia obiecana", " Smuga cienia", "Frantic" i "Wrota Europy" . Był także muzykiem jazzowym.

Najnowsze