Pół tony ryby do usmażenia. Wigilia dla samotnych, ONI TEŻ CHCĄ ŚWIĘTOWAĆ

i

Autor: Fundacja Wolne Miejsce

Pół tony ryby do usmażenia. Wigilia dla samotnych, ONI TEŻ CHCĄ ŚWIĘTOWAĆ

2018-12-23 13:47

Zgodnie z tradycją przy wigilijnym stole powinno być jedno wolne miejsce dla wędrowca. Kilka tysięcy wolnych miejsc będzie przy stołach wigilijnych postawionych w kilku miastach przez Fundację Wolne Miejsca. W Katowicach do jedynej takiej w roku kolacji zasiądzie 3 tys. osób.

W Katowicach Fundacja wielką Wigilię od 2016 r. organizuje w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W tym miejscu gościli możni biznesmeni i politycy Polski i tego świata. W poniedziałek o 16:00 zasiądą tu przy stołach ci, którzy z różnych powodów nie znajdą miejsca w tym szczególnym dniu w rodzinnych czterech ścianach. Tak samo będzie w Kołobrzegu (Hala Milenium), Łodzi (hala Expo), Radomiu (Zespół Szkół Budowlanych) i Wrocławiu (Zajezdnia Dąbie). Kolacja dla tylu osób, to spore wyzwanie dla zapraszających. W Katowicach 150 wolontariuszy weekend spędziło w pracy. Żeby na stole pojawiło się to, czego wymaga tradycja, trzeba było m.in. 600 kg kapusty, 250 kg marchwi, 1200 jajek i 100 litrów oleju do usmażenia pół tony rybnych filetów!

„Wolne miejsce jest dla wszystkich samotnych osób, bez wyjątku. Zapraszamy Cię, bądź z nami w wigilię” – zachęca Fundacja. Zwyczaj zostawiania wolnego miejsca jest przypisany wyłącznie polskiej tradycji i ma korzenie w obyczajowości przedchrześcijańskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany