Fundacja Szczęśliwej Drogi

i

Autor: Materiały prasowe

Każdy grosz się liczy

Pomóż dzieciom z domów dziecka wejść w dorosłość

2023-12-07 14:01

Czy pamiętasz siebie z czasu 18. urodzin? Twoje myśli pewnie zaprzątały sprawy takie jak wyższe kieszonkowe, późniejszy powrót do domu z imprezy czy wyjazd ze znajomymi na wakacje bez nadzoru. A gdybyś już wtedy musiał mieć pracę, mieszkanie i samodzielnie opłacić rachunki? Opracować plan na życie, a nawet przetrwanie? Przed takimi wyzwaniami stają dzieci i młodzież z domów dziecka. Od 7 pomaga im Fundacja Szczęśliwej Drogi. Dziś sama potrzebuje wsparcia.

Fundacja Szczęśliwa Droga pomaga młodym ludziom opuszczającym domy dziecka, młodym mamom i najmłodszym podopiecznym, którzy w końcu zderzą się z rzeczywistością. Fundacja uczy młodych ludzi konkretnych umiejętności i kompetencji, które pozwolą im w przyszłości prowadzić własne gospodarstwo domowe. Przecież młodzież z domów dziecka nie wie, jak zarządzać domowym budżetem. Nie widzi tego u rodziców, nie ma kieszonkowego. Nie umie podejmować życiowych decyzji, pewnie poruszać się w ekonomiczno-prawnym otoczeniu i uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym.

Fundacja Szczęśliwa Droga jak w bardzo dramatycznej sytuacji. Już od 1 stycznia traci finansowanie. Teraz każda darowizna ma większe znaczenie niż kiedykolwiek - będzie fundamentem ich przetrwania! A na wsparcie czeka ponad 150 podopiecznych fundacji w Łodzi.

W zbiórce można wziąć udział wchodząc na stronę https://szczesliwejdrogi.org/realnie-szczesliwa-droga/

Nasi Partnerzy polecają