Prąd ZDROŻEJE o 80 PROCENT?! Takie ceny nas zabiją. Wszystko przez pakiet klimatyczny

2014-10-14 10:14

Szykują się podwyżki cen prądu! I to naprawdę duże. Wszystko przez pakiet klimatyczny. Jeśli potwierdzą się najgorsze doniesienia, energia w Polsce zdrożeje nawet o 80 procent!

Proponowany przez Komisję Europejską tzw. pakiet klimatyczny możne oznaczać dla Polaków gigantyczne podwyżki cen prądu, które będą zdecydowanie odczuwalne dla naszego portfela - alarmuje rmf24.pl. To zła wiadomość, bo oznacza to, że będziemy musieli zrezygnować z wytwarzania energii z węgla, a źródeł energii trzeba będzie poszukać gdzieś indziej. Oczywiście, będą to droższe źródła.

Jeszcze w tamtym roku wiceminister ds. europejskich Rafał Trzaskowski (42 l.) zapowiadał, że nie zgodzi się na takie ustępstwa. Mówił wówczas, że cena energii poszłaby wtedy znacząco w górę. Cena mogłaby wzrosnąć nawet o 80 procent!

– Z naszych obliczeń wynika, że gdyby się zgodzić na te bardziej ambitne cele, cena energii poszłaby w górę o 80 proc. Na takie porozumienie zgody nie będzie – mówił rok temu Trzaskowski.

Według doniesień Faktu, który powołuje się na niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung, Ewa Kopacz wstępnie zgodziła się na pewne ustępstwa. Z wewnętrznego unijnego dokumentu ma bowiem wynikać, że Polska nie będzie blokować porozumienia. Mamy podobno działać w „w duchu osiągnięcia jednomyślności UE”. A jeszcze niedawno Kopacz zarzekała się, że nie wyrazi zgody, żebyśmy płacili więcej za energię...

Zobacz: Żujesz gumę? Wytwarzasz prąd! Możesz go wykorzystać do naładowania słuchawek!

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają